• rozwiń
  • WIG20 2181.38 +0.77%
  • WIG30 2467.53 +0.66%
  • WIG 57401.60 +0.66%
  • sWIG80 11459.13 +0.09%
  • mWIG40 3642.30 +0.15%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 12:50

Dostosuj

Budowlańcy idą na wojnę z wojną cenową

Budowlańcy idą na wojnę z wojną cenową
Foto: Shutterstock Foto: Budowlańcy idą na wojnę z wojną

Nawet 90 proc. polskich firm budowlanych wykrwawia się, walcząc na ceny. Postanowiły wspólnie poszukać ratunku – donosi "Puls Biznesu"

Budowlańcy mają dość wojny cenowej. Na początku października spotkają się, by porozmawiać o skutkach wyniszczającej rywalizacji i możliwościach jej zakończenia.

W spotkaniu wezmą także udział przedstawiciele firmy doradczej Simon-Kucher & Partners, która zbadała światowe firmy z różnych branż pod kątem uczestnictwa w wojnie cenowej.

- 58 proc. respondentów przyznało, że obecnie jest zaangażowanych w wojnę cenową. W polskim sektorze budowlanym wskaźnik jest jeszcze wyższy, może sięgać nawet 80-90 proc. - szacuje Artur Staniec, dyrektor w Simon-Kucher & Partners.

O tym, że wojna cenowa daje się we znaki firmom budowlanym, świadczy fakt, że październikowe spotkanie to niejedyna inicjatywa zmierzająca do jej zakończenia. Akcję walki z kontraktami za najniższą cenę rozpoczyna właśnie Polski Związek Pracodawców Budownictwa (PZPB).

- Nie da się zakończyć wojny cenowej, administracyjnie narzucając firmom zasady konstruowania ofert. Rynek to przecież właśnie cenowa konkurencja. Ważne, żeby była zdrowa i racjonalna - mówi Maciej Grelowski, przewodniczący rady głównej BCC.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane