• rozwiń

Temat: Motoryzacja

Droga za pół miliarda złotych. Rozstrzygnięto przetarg na budowę odcinka ekspresówki

Adamczyk o poszerzeniu A2 Odtwórz: Adamczyk o poszerzeniu A2
Adamczyk o poszerzeniu A2 "Źródło: TVN24 BiS"

Oferta firmy Budimex na budowę około 20-kilometrowego odcinka drogi ekspresowej S61 w województwie warmińsko-mazurskim została oceniona w przetargu jako najlepsza - poinformował olsztyński oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Firma zamierza zaprojektować i zbudować odcinek za 484,3 miliona złotych.

Chodzi o odcinek od węzła Wysokie do Raczek. Przetarg na projekt i budowę rozstrzygnięto we wtorek w siedzibie olsztyńskiego oddziału GDDKiA.

Jak poinformowano w komunikacie, najkorzystniejszą ofertę na wykonanie około 20-kilometrowego fragmentu trasy złożyła firma Budimex SA z kwotą 484,3 mln zł. Planowany czas realizacji zadania to 29 miesięcy z wyłączeniem okresów zimowych (15.12 - 15.03).

Odcinek od węzła Wysokie do Raczek to jeden z trzech fragmentów drogi ekspresowej S61 Szczuczyn - Raczki. Rozstrzygniecie przetargów Szczuczyn - węzeł Ełk Południe (ok. 23 km), a także węzeł Ełk Południe - węzeł Wysokie (ok. 20 km wraz z połączeniem z obwodnicą Ełku w ciągu S16 o dł. ok. 4 km) planowane jest na przełomie lutego i marca bieżącego roku.

O inwestycji

Inwestycja realizowana będzie w systemie "Projektuj i buduj". Zadaniem wyłonionego w przetargu wykonawcy będzie, przed przystąpieniem do prac budowlanych, wykonanie kompletnej dokumentacji projektowej oraz uzyskanie wszelkich wymaganych uzgodnień, pozwoleń, zezwoleń, decyzji niezbędnych do zaprojektowania i zrealizowania inwestycji.

Zakończenie robót budowlanych planowane jest na początku 2021 roku.

Budowa drogi ekspresowej S61 Szczuczyn - Budzisko, odcinek Szczuczyn - Raczki jest współfinansowana przez Unię Europejską w ramach Instrumentu "Łącząc Europę".

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane