• rozwiń

Przegląd prasy: Brawurowy i niebezpieczny. Taki jest polski kierowca za granicą

Przegląd prasy: Brawurowy i niebezpieczny. Taki jest polski kierowca za granicą
Foto: shutterstock.com Foto: Polscy kierowcy stanowią coraz większe zagrożenie na zagranicznych drogach

Polscy kierowcy od 2005 roku spowodowali na zagranicznych drogach ponad 429 tys. wypadków - informuje "Dziennik Gazeta Prawna".

Z danych Polskiego Biura Ubezpieczycieli Komunikacyjnych (PBUK) wynika, że statystykę tę podbił szczególnie rok 2015, kiedy w krajach objętych systemem zielonej karty nasi rodacy doprowadzili do 52 tys. takich zdarzeń. To o 11 proc. więcej niż rok wcześniej - pisze "DGP".

Coraz większe zagrożenie

Najwięcej wypadków i kolizji z udziałem Polaków zdarza się na drogach państw, które są celem emigracji zarobkowej albo leżą na szlakach handlowych.

- Nasi zmotoryzowani stanowią coraz większe zagrożenie na zagranicznych drogach. Przyczyny to poczucie bezkarności, brawura, brak umiejętności i zaniedbanie przygotowania do prowadzenia pojazdu w warunkach innych niż krajowe - mówi prezes PBUK Mariusz Wichtowski.

Z kolei na naszych drogach największe zagrożenie stanowią Niemcy. Na drugim miejscu są Litwini.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (5)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
Xski
Cóż sarmaci to dzieci specjalnej troski, lubią ginąc tak bez powodu.
Zastanawiam się po co i w jakim celu w Polsce władza limituje np. prędkości na drogach skoro nikt ich nie przestrzega? Może tylko po prostu należy karać bardziej restrykcyjnie/np. długoletnie roboty gdzieś tam/ w przypadku sprawców kolizji?
  • 1
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane