• rozwiń

Panele słoneczne cieszą się rekordowym zainteresowaniem

Panele słoneczne cieszą się rekordowym zainteresowaniem
Foto: sxc.hu Foto: Branża fotowoltaiczna, czyli przekształcająca energię słoneczną w energię elektryczną zmierza w Polsce do kolejnego rekordu

Branża fotowoltaiczna, czyli przekształcająca energię słoneczną w energię elektryczną zmierza w Polsce do kolejnego rekordu. Popyt na fotowoltaikę tak wystrzelił, że eksporterzy stali się krajowymi sprzedawcami, informuje "Puls Biznesu".

Z danych Instytutu Energetyki odnawialnej wynika, że jeśli chodzi o moc zainstalowaną, czyli łączną moc instalacji funkcjonujących w sieci i poza siecią, to tylko do kwietnia zainstalowano w Polsce 12,7 MW nowych mocy. Dla porównania - w całym 2014 r. ten przyrost wyniósł 15,7 MW, czyli niewiele więcej.

Optymistyczne prognozy

Prognoza Instytutu robi jeszcze większe wrażenie. Producenci fotowoltaiki przewidują bowiem, że w 2015 r. sprzedadzą paneli słonecznych na 100 MW. Kupują głównie mali konsumenci, dużych wstrzymuje prawo.

Za wzrostem mocy idzie wzrost wartości tego rynku. Instytut oszacował, że do końca maja obroty panelami słonecznymi sięgnęły 99 mln zł, podczas gdy w całym 2014 r. wyniosły 121,5 mln zł.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane