• rozwiń
  • WIG20 2365.36 -0.54%
  • WIG30 2717.60 -0.43%
  • WIG 60910.11 -0.42%
  • sWIG80 12106.14 -0.11%
  • mWIG40 4204.24 -0.05%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Gdzie są prezenty? Jak reklamować spóźnioną paczkę

Reklamacja spóźnionej paczki Odtwórz: Reklamacja spóźnionej paczki
Reklamacja spóźnionej paczki "Źródło: TVN24 BiS"

Zakupy świąteczne przez internet - to krok, na który zdecydowało się wielu Polaków. Co jednak w sytuacji, kiedy wymarzony prezent nie dotarł na czas? O tym w programie "Biznes dla Ludzi" w TVN24 BiS mówiła Zofia Gałązka, radca prawny, Grupa Prawna Togatus.

Jak podkreślała, "zakupy przez internet dają możliwość do odstąpienia od umowy bez podania przyczyny".

- Kupujemy coś, dostajemy, stwierdzamy, że nam się nie podoba albo przyszło za późno i bez konsekwencji możemy złożyć oświadczenie od odstąpieniu od umowy i sprzedawca musi ten towar przyjąć i zwrócić pieniądze - tłumaczyła Gałązka.

Dzieje się tak w sytuacji na przykład, kiedy prezent dotarł do nas po świętach.

Reklamacja paczki

To jednak wariant optymistyczny, bo jak wskazała Zofia Gałązka, "przeważnie sprzedawcy zabezpieczają się na takie sytuacje wskazując w regulaminie długi okres, w którym ten towar ma nam zostać dowieziony".

W regulaminach może być na przykład napisane, że sprzedawca ma termin 30 dni na wydanie przesyłki, a kurier ma kolejne kilka dni na dostarczenie przesyłki. Jeżeli zaakceptowaliśmy taki regulamin nie możemy liczyć na to, że otrzymamy zadośćuczynienie.

Zdarzają się także takie oferty, w których sprzedawca "gwarantuje dostawę do świąt". - Jeżeli sprzedawca nie wywiązał z takiej obietnicy moglibyśmy żądać odszkodowania od niego, tylko musimy udowodnić jaką ponieśliśmy szkodę w związku z tym niedostarczeniem towaru w terminie - wyjaśniała Zofia Gałązka.

Wówczas takie roszczenia kierujemy do sprzedawcy, samemu określając, ile to było dla nas warte. - Oczywiście sąd ma później prawo to zweryfikować, ale my musimy to później udowodnić - podkreślił gość programu "Biznes dla Ludzi" w TVN24 BiS.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane