• rozwiń

Przegląd prasy: Dwudniowy prezes wraca do PKP

Przegląd prasy: Dwudniowy prezes wraca do PKP
Foto: PKP Intercity Foto: PKP zatrudnia byłego prezesa Bogusława Kowalskiego jako doradcę

Bogusław Kowalski wrócił do PKP i pracuje jako doradca legislacyjny grupy — poinformował "Puls Biznesu". To spore zaskoczenie, bo Kowalski w grudniu 2015 r. przez dwa dni zarządzał grupą i zrezygnował ze stanowiska po doniesieniach, że przed laty współpracował ze służbami PRL.

„Kierując się interesem Grupy PKP składam rezygnację z zajmowanego stanowiska. Robię to z poczucia odpowiedzialności za zaufanie, którym mnie obdarzono, a nie poczucia winy. Winni tej sytuacji są oskarżyciele, a nie oskarżany” — napisał Bogusław Kowalski w grudniu 2015 r.

Firma doradcza

Jak donosi "Puls Biznesu", menedżer kieruje Instytutem Międzynarodowej Współpracy Gospodarczej (IMWG), który świadczy usługi PKP. Z dokumentów, jakie dotarły do redakcji gazety, wynika, że umowa o współpracy została podpisana 15 stycznia 2016 r., czyli miesiąc po jego rezygnacji z zarządzania PKP. Pierwsza faktura opiewała na 12,5 tys. zł netto, a kolejne - na ok. 25 tys. zł netto.

— Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa zwróciło się do PKP SA o przekazanie szczegółowych wyjaśnień w tej sprawie— informuje Elżbieta Kisil, rzeczniczka prasowa resortu.

— Instytut jest jednym z kilku podmiotów zewnętrznych, wspierających przygotowanie strategii, nad którą pracuje w firmie kilkanaście biur merytorycznych — mówi gazecie  Jolanta Kuczyńska, dyrektor komunikacji w PKP.

Bogusław Kowalski przypomina, że od wielu lat pracuje w branży kolejowej i po rezygnacji z funkcji prezesa wrócił do świadczenia usług doradczych.

 

NIK ostro o wydatkach PKP. Płacono za ekspertyzy, z których nikt nie korzystał:

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (5)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
Tauri_L
Dobra Zmiana nie zapomina o swoich najwierniejszych żołnierzach. Nie ten stołek to inny, zawsze się da jakoś Polskę wydoić. :)
  • 2
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij
antymoher
Współpraca ze służbami PRL, w Pisie to nobilitacja. Tam jest pełno tego rodzaju "osobistości".
  • 3
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane