• rozwiń
  • WIG20 2196.85 -0.79%
  • WIG30 2530.27 -0.79%
  • WIG 56845.87 -0.73%
  • sWIG80 11507.10 +0.12%
  • mWIG40 3944.06 -0.34%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 11:15

Dostosuj

Temat: Gospodarka

Przegląd prasy: Drony wleciały do biznesu

Przegląd prasy: Drony wleciały do biznesu
Foto: Shutterstock Foto: Do dronów przekonują się też powoli przedsiębiorcy

Od filmowania imprez weselnych po budowę autostrad: na latających maszynach bez pilota zarabia już 700 polskich przedsiębiorstw – pisze "Puls Biznesu".

Drony trafiły pod strzechy. Są wymieniane - obok roweru czy tabletu - wśród najlepszych prezentów komunijnych, a w ubiegłym roku Polacy wydali aż 100 mln zł na wersję zabawkową oraz półprofesjonalną, służącą do robienia zdjęć. 

W biznesie

Do dronów przekonują się też powoli przedsiębiorcy. Coraz więcej polskich firm używa ich na co dzień do prowadzenia biznesu. Wielkość polskiego rynku dronów można szacować na podstawie liczby operatorów tych urządzeń w Polsce. Według Urzędu Lotnictwa Cywilnego, do tej pory wydano prawie trzy tysiące zezwoleń.

Szacuje się, że trzy tysiące operatorów oznacza około 700 firm, które mają w ofercie usługi realizowane za pomocą dronów. Większość firm wykorzystujących drony to małe podmioty, które świadczą usługi związane z robieniem zdjęć lub nagrywaniem filmów z lotu ptaka.

W tej kategorii mieszczą się zarówno fotografowie, którzy poszerzyli portfolio usług o drony, jak i większe firmy, które specjalizują się w wykonywaniu zleceń specjalistycznych.

Właściciele dronów będą musieli je rejestrować. Zobacz materiał TVN24 BiS:

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane