• rozwiń

Biuro podróży Olimp bankrutuje. "Wyjazd, na który czekałem przez cały rok, został odwołany"

Biuro podróży Olimp zbankrutowało Odtwórz: Biuro podróży Olimp zbankrutowało
Biuro podróży Olimp zbankrutowało "Źródło: tvn24"

Biuro podróży Olimp z Krakowa w związku z utratą płynności finansowej ogłosiło upadłość po ponad 20 latach działalności - wynika z wydanego przez firmę oświadczenia.

Firma kończy działalność po ponad 20 latach. Wszystkie planowane wyjazdy zostały odwołane, klienci mają otrzymać zwrot środków wpłaconych na poczet wyjazdów.

Biuro podróży Olimp ogłosiło upadłość

O upadłości biuro poinformowało w czwartek w oświadczeniu na swojej stronie internetowej. Jak czytamy, właściciele byli zmuszeni do podjęcia najtrudniejszej decyzji w życiu. Decyzja związana jest ze "spadającymi od kilku lat obrotami i coraz mniejszą sprzedażą wyjazdów".

"Wielu naszych klientów znaliśmy osobiście, wspólnie odwiedziliśmy różne zakątki Europy, nasza wspólna miłość do podróży, gór i morza sprawiła, że biuro to było dla nas czymś dużo więcej niż tylko miejscem pracy" – czytamy.

Właściciele biura podkreślają, że zrobili wszystko, co w ich mocy i do ostatniej chwili prowadzili negocjacje. "Niestety mimo naszych starań, próby odnowienia kredytowania, pozyskania inwestora i wreszcie sprzedaży firmy niestety nie powiodły się, dlatego też zmuszeni jesteśmy do zakończenia działalności" - głosi oświadczenie.

Odwołane wyjazdy zarezerwowane w Olimpie

Klienci, którzy obecnie przebywają za granicą, mają zapewnione świadczenia, aby mogli dokończyć pobyt, a także zapewniony transport powrotny zgodnie z rezerwacjami.

ZOBACZ >> Bankructwo biura podróży w czasie wyjazdu. Zobacz, co zrobić

W oświadczeniu na stronie internetowej Biuro Podróży Olimp - Centrum Promocji i Last Minute poinformowało, że nie jest w stanie wykonać obowiązków umownych wynikających z umów o świadczenie usług turystycznych i zmuszony jest do odwołania wszystkich przyszłych wyjazdów począwszy od czwartku.

Obecnie trwa uruchamianie procedury (zgodnie z art. 5 ustawy o usługach turystycznych Dz.U.2014.196 z dnia 2014.02.12) mającej na celu umożliwienie klientom otrzymanie zwrotu wszystkich wpłaconych na poczet wyjazdów środków.

Po zwrot kosztów wycieczek do Urzędu Marszałkowskiego

O sytuacji został poinformowany Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, który jest dysponentem gwarancji ubezpieczeniowej. Klienci, którzy zarezerwowali miejsca na odwołanych wyjazdach, powinni zgłaszać się właśnie do Urzędu Marszałkowskiego.

Olimp – czytamy w oświadczeniu – odprowadzał także składki za wszystkich klientów na poczet zabezpieczenia wpłaconych środków przez Turystyczny Fundusz Gwarancyjny, który stanowi gwarancję zwrotu wpłat dla klientów nawet w przypadku wyczerpania się kwot ubezpieczenia.

"Jesteśmy pewni, iż dzięki wysokiej kwocie ubezpieczenia oraz Funduszowi Gwarancyjnemu wszyscy Państwo otrzymacie zwrot wpłaconych kwot. Staramy się obecnie i współpracujemy z Urzędem Marszałkowskim, aby stało się to jak najszybciej" – napisali w oświadczeniu właściciele firmy.

Zgodnie z informacjami Urzędu Marszałkowskiego, w tej chwili poza granicami jest ponad 250 osób, które wyjechały z biurem Olimp. W piątek na stronie internetowej urzędu poszkodowani klienci znajdą odpowiednie formularze do wypełnienia.

Jak dotąd nie wszyscy klienci zostali osobiście poinformowani o upadłości biura. Wśród takich klientów jest m.in. Jerzy Bukowski z Krakowa, który w piątek planował wyjazd na narty do Włoch.

- O tym, że wyjazd, na który czekałem przez cały rok, został odwołany, dowiedziałem się od kolegi. Miałem jutro jechać na 10 dni do luksusowego hotelu do Włoch. To oburzające, że dzień przed wyjazdem dowiaduję się o odwołaniu podróży. Jeszcze tydzień temu byłem w biurze uzgodnić szczegóły i nie było żadnych sygnałów, że coś jest nie tak – powiedział Jerzy Bukowski.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane