• rozwiń

Temat: Rząd PiS

Jednak BMW, a nie Audi. BOR rozstrzygnęło przetarg na 20 limuzyn

Jednak BMW, a nie Audi. BOR rozstrzygnęło przetarg na 20 limuzyn
Foto: Shutterstock Foto: Do BOR-u trafi 20 luksusowych samochodów BMW

Biuro Ochrony Rządu rozstrzygnęło przetarg na 20 limuzyn, które mają być wykorzystywane podczas szczytu NATO w Warszawie. W "dogrywce" zwyciężył diler BMW warszawski Auto Fus. Na dostarczenie samochodów ma czas do 20 czerwca.

Jeden z dilerów jednak zaprotestował, a Krajowa Izba Odwoławcza uznała, że rzeczywiście BOR nie miał powodu, by odrzucić jego ofertę.

- Izba nakazała unieważnienie wyboru oferty najkorzystniejszej, które poczynił zamawiający i powtórzenie czynności badania i oceny ofert. I ponowny wybór oferty najkorzystniejszej - tłumaczyła Justyna Tomkowska z Krajowej Izby Odwoławczej.

Konkurs odbył się zatem ponownie i w dogrywce zwyciężyła spółka Auto Fus.

ZOBACZ WYNIKI PRZETARGU

Jakie samochody?

Złożona przez tę firmę oferta uzyskała maksymalną notę 100 pkt. A flota dwudziestu nowych limuzyn BMW ma kosztować 7 598 000 zł. Jedno auto dla BOR będzie kosztowało ok. 780 tys. zł. i będzie objęte 72-miesięczną gwarancją.

Jak informuje dziennik.pl, biorąc pod uwagę warunki przetargu do Biura Ochrony Rządu trafi wydłużone BMW 750Li xDrive z silnikiem benzynowym V8 o mocy 450 KM i napędem na cztery koła. Przyspieszeniem 0-100 km/h - 4,5 sek. i prędkością maksymalną wynoszącą 250 km/h.

Zwycięzca ma dostarczyć samochody do 20 czerwca 2016 roku.

Jak tłumaczył BOR, nowe pojazdy są bowiem niezbędne przed szczytem NATO, który odbędzie się w Warszawie w dniach 8-9 lipca 2016 roku na Stadionie Narodowym.

- Przed nami ważne wydarzenia, mam nadzieję że przetarg zostanie szybko rozstrzygnięty bo te bardzo potrzebne samochody są niezbędne w najbliższym czasie - przyznał na początku kwietnia Jarosław Zieliński, wiceminister spraw wewnętrznych i administracji.

ZOBACZ WYMOGI STAWIANE PRZEZ BOR

Materiał "Faktów" TVN (03.04.2016):


Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane