• rozwiń

Biedronka wycofa produkty ze sprzedaży. Podano termin

Francja bez jaj z chowu klatkowego. Będzie zakaz sprzedaży Odtwórz: Francja bez jaj z chowu klatkowego. Będzie zakaz sprzedaży
Francja bez jaj z chowu klatkowego. Będzie zakaz sprzedaży "Źródło: TVN24BiS /"

Biedronka zobowiązała się do wycofania z oferty sieci jaj pochodzących z chowu klatkowego. Produkty mają zniknąć ze sklepowych półek do końca 2025 roku. Wcześniej na podobny krok zdecydowały się między innymi Lidl, Auchan, Tesco i Carrefour.

Informacja w sprawie wycofania jaj z chowu klatkowego pojawiła się już na stronie internetowej sieci handlowej. "Zobowiązujemy się, by wycofać z oferty sieci Biedronka świeże jaja pochodzące z chowu klatkowego do końca 2025 roku" - czytamy.

Ze sprzedaży zostaną wycofane jaja nie tylko marki własnej, ale także innych firm.

Biedronka już wcześniej deklarowała wycofanie ze sprzedaży jaj pochodzących z chowu klatkowego, ale wówczas była tylko mowa o markach własnych.

Kolejna sieć

Sieć należąca do Jeronimo Martins nie jest pierwszą firmą, która zdecydowała się na taki krok.

O całkowitej rezygnacji z wykorzystywania jajek "trójek" wcześniej poinformował Lidl. Firma zobowiązała się do 2025 roku całkowicie zrezygnować z pozyskiwania jaj z chowu klatkowego i dostarczania ich do sklepów na całym świecie (sieć działa w 30 krajach).

Na podobny krok zdecydowały się również między innymi Auchan, Tesco, Kaufland, Carrefour, Netto, Aldi oraz Maxima Grupe, do której należy sieć Stokrotka.

Jaja, których numer seryjny rozpoczyna się od cyfry "3", należą do najpopularniejszych na rynku, ponieważ są tańsze niż jajka z cyfrą "0", czyli z chowu ekologicznego.

Symbole na skorupkach

Przy zakupie jaj, warto pamiętać, że na każdym z nich znajduje się kod. Przykładowa kolejność liter "X-YY-ZZZZZZZZ". Informacja "X" w postaci cyfry określa metodę chowu:
0 – ekologiczny,
1  – wolny wybieg,
2 – ściółkowy,
3 -  klatkowy.

Następnie kod "YY" symbolizuje kraj pochodzenia jaja, w naszym kraju będzie to PL. "ZZZZZZZZ" – to weterynaryjny numer, pozwalający zidentyfikować producenta. Na ten numer składają się po dwie cyfry: kod województwa, kod powiatu, kod zakresu działalności, kod firmy w powiecie.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (5)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
NowyX
mały krok w kierunku lepszego traktowania zwierząt. Niestety wydaje się być jedynie zagrywką marketingową. Dlaczego nikt nie zablokuje sprzedaży mięsa ze zwierząt, które są w tragiczny sposób hodowane? Do tego to mięso jest faszerowane azotynami sodu w ilościach przekraczających normy nawet o 700% i nikt z tym nic nie robi.
  • 1
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij
Doris_Dee
W życiu nie zjem jajka od kury z wolnego wybiegu. Widziałam na kurzej fermie co takie kury potrafią jeść: wydziobują mięso z kuprów innych kur, Pan opiekujący się kurzym stadkiem splunął: kura zjadła. Dlatego tylko i zawsze ściółkowe !
  • 0
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij
lastanetaarion
Klatkowych nie kupuję od lat. Jak pis znowu wygra i wprowadzi obietnice, to przestanę jeść jajka. Nie będzie mnie stać na normalne, bo na klatkowe na pewno się nie przerzucę...
  • 1
  • 1
  • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane