• rozwiń
  • WIG20 2158.94 -0.47%
  • WIG30 2459.33 -0.39%
  • WIG 57502.14 -0.29%
  • sWIG80 11763.70 +0.51%
  • mWIG40 3786.21 +0.05%

Ostatnia aktualizacja: 2019-11-29 17:15

Dostosuj

Biedronka będzie sprzedawać własny tygodnik. Zobacz, jak będzie wyglądał

Biedronka będzie sprzedawać własny tygodnik. Zobacz, jak będzie wyglądał
Foto: Materiały prasowe Jeronimo Martins Polska S.A. Foto: W Biedronkach będzie można kupić nową gazetę

W sieci dyskontów Biedronka od przyszłego tygodnia pojawi się nowy tygodnik. To “7 dni. Przegląd tygodnia”, w którym mają znaleźć się przedruki z magazynów i portali internetowych Grupy Ringier Axel Springer w Polsce. Właściciel marki nie kryje ogromnych ambicji. Jak informuje tvn24bis.pl biuro prasowe właściciela sieci dyskontów, pierwszy numer tygodnika będzie dostępny już 2 lutego.

Gazeta ma być przeglądem tekstów z tygodnia. Wśród tematów znajdą się zagadnienia społeczno-polityczne, sportowe, lifestylowe i historyczne - czytamy. Tygodnik ma być lżejszą wersją tygodników opinii i konkurować z takimi tytułami, jak "Wprost" czy "Polityka".

Niecałe 3 złote

W korespondencji z tvn24bis.pl biuro prasowe prasowe Jeronimo Martins Polska poinformowało, że nowy tygodnik wydawany przez Ringier Axel Springer Polska będzie dostępny w sieci sklepów Biedronka w każdy poniedziałek, począwszy już od 2 lutego. Redaktorem naczelnym tytułu został Tomasz Lada.

"Tygodnik zawierał będzie przegląd najciekawszych wydarzeń z prasy drukowanej i internetu, głównie na tematy społeczno-polityczne, obyczajowe oraz sportowe. Nie zabraknie także artykułów lifestylowych i historycznych oraz krzyżówek na każdy dzień tygodnia. Ich uzupełnieniem będą także porady z zakresu motoryzacji, zdrowia, kulinariów, podróży i hobby.” Wśród przedrukowywanych mediów znajdą się m.in.: "Newsweek", "Fakt", "Przegląd Sportowy", "Komputer Świat", "Onet", "TopGear", "Auto Świat", "Forbes" - informuje biuro prasowe.

Gazeta ma mieć 84 strony i kosztować 2,99. Nie wiadomo jeszcze, jaki będzie jej nakład. Co ważne, gazeta będzie sprzedawana tylko w Biedronce.

Kolejna gazeta

Jak mówi w rozmowie z Wirtualne Media Anna Marucha, rzecznik Ringier Axel Springer Polska, redakcja gazety ma też tworzyć własne teksty.

Serwis przypominają, że Ringier Axel Springer Polska przygotowuje już magazyn wydawane na zlecenie Rosmanna - “Skarb”. Od jesieni 2013 roku na polskim rynku ukazywał się też drukujący teksty z innych mediów magazyn „7 Dni Puls Tygodnia”, który po kilku miesiącach zamknięto - przypomina serwis.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (3)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
qku
Loading...
qku
dobrą markę, jaką ma Polityka, buduje się latami rzetelnego pisania

W czasie ostatniego dziesięciolecia Wprost się zeszmacił, po paszkwilu o Herbercie przestałem kupować, Newsweek ze 2 razy upadał, właściwie tylko Polityka trzyma poziom
i tylko ją kupuję jeszcze

Biedrońtyki nie zamierzam
 • 1
 • 0
 • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane