• rozwiń

Bank szykuje duże zwolnienia. Pracę mogą stracić ponad dwa tysiące osób

Sadowski: coraz więcej osób płaci kartą Odtwórz: Sadowski: coraz więcej osób płaci kartą
Sadowski: coraz więcej osób płaci kartą "Źródło: TVN24 BiS"

BGŻ BNP Paribas planuje zwolnienia grupowe, które do 2020 roku obejmą do 2200 pracowników - poinformowano w komunikacie. Bank szacuje wysokość kosztów redukcji zatrudnienia i zamknięcia oddziałów na odpowiednio około 128,5 miliona złotych i 28,5 miliona złotych.

Bank wyjaśnił w komunikacie, że zwolnienia grupowe związane są przejęciem części Raiffeisen Bank Polska przez bank BGŻ BNP Paribas.

Zwolnienia

Bank poinformował, że zakończył negocjacje z organizacjami związkowymi i zawarł porozumienie w związku z procesem zwolnień grupowych. Zwolnienia te zostaną przeprowadzone w okresie od 1 stycznia 2019 roku do 31 grudnia 2020 roku i obejmą nie więcej niż 2200 pracowników banku.

Bank podał, że strony porozumienia uzgodniły także między innymi kryteria wyboru pracowników, których umowy o pracę zostaną rozwiązane w ramach zwolnień grupowych, warunki uczestnictwa pracowników w programach dobrowolnych odejść, warunki odpraw i dodatkowych odszkodowań dla pracowników oraz warunki relokacji.

"Przeprowadzenie procesu zwolnień grupowych wraz z optymalizacją sieci oddziałów jest elementem działań zmierzających do osiągnięcia synergii kosztowych wynikających z transakcji (...)" - napisano w komunikacie.

Raiffeisen zmienia właściciela

W kwietniu Bank BGŻ BNP Paribas podał, że kupi podstawową działalność Raiffeisen Bank Polska od Raiffeisen Bank International AG za 3,25 mld zł.

Działalność podstawowa obejmuje małe i średnie przedsiębiorstwa, bankowość korporacyjną, działalność detaliczną oraz Private Banking z wyłączeniem działalności w zakresie walutowych kredytów hipotecznych, ekspozycji na farmy wiatrowe oraz innych wybranych ekspozycji bankowości korporacyjnej.

Transakcja zostanie przeprowadzona w drodze podziału Raiffeisen Bank Polska przez wydzielenie i przejęcie działalności podstawowej przez BGŻ BNP Paribas.

Zakończenie transakcji planowane jest w czwartym kwartale 2018 roku. Fuzja operacyjna przewidywana jest w 2019 roku.

W środę informowaliśmy, że akcjonariusze Banku BGŻ BNP Paribas zdecydowali o zmianach w statucie, w tym między innymi o zmianie nazwy na BNP Paribas Bank Polska.

Według danych na koniec 2017 roku BGŻ BNP Paribas to szósty co do wielkości aktywów bank w Polsce.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (3)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
polak55
Radzę klientom tego"banku"szybko wycofac swoje oszczędności,bo właśnie od zwolnień pracowników zaczyna się każdy upadek banku!
  • 1
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane