• rozwiń

Duży bank zmieni nazwę. Jest propozycja

Sadowski o spadku dostępności kredytów Odtwórz: Sadowski o spadku dostępności kredytów
Sadowski o spadku dostępności kredytów "Źródło: TVN24 BiS"

BGŻ BNP Paribas już wkrótce może zmienić nazwę. Tak wynika z projektów uchwał na Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Spółki, które odbędzie się 11 grudnia.

Nadzwyczajne zgromadzenie zostało zwołane przez zarząd w czwartek, o czym przedstawiciele banku poinformowali na swojej stronie.

Jeden z projektów uchwał, który będzie rozpatrywany w trakcie obrad zakłada zmianę nazwy banku. "Bank działa pod firmą >>BNP Paribas Bank Polska Spółka Akcyjna<<" - czytamy w propozycji.

"Planujemy zmianę nazwy Banku na BNP Paribas Bank Polska S.A. Decyzja ta jest wynikiem przeprowadzonych badań zarówno jakościowych, jak i ilościowych na obecnych i potencjalnych klientach. Proces ten wymaga uzyskania zgody Komisji Nadzoru Finansowego oraz stosownych zmian w statucie Banku. Rebranding planujemy na wiosnę przyszłego roku" - poinformowała tvn24bis.pl Joanna Błaszczyk z biura prasowego BGŻ BNP Paribas.

O zmianie mówiło się już wcześniej, przy okazji informacji o tym, że bank BGŻ BNP Paribas kupi podstawową działalność Raiffeisen Bank Polska.

- Po fuzji prawnej, która, jak spodziewamy się, nastąpi w czwartym kwartale bieżącego roku kolejnym ważnym krokiem w procesie połączenia obu instytucji będzie rebranding oddziałów Raiffeisen Bank Polska, który chcielibyśmy przeprowadzić wiosną przyszłego roku - informowała we wrześniu tvn24bis.pl Izabela Tworzydło, rzecznik prasowy BGŻ BNP Paribas.

Dodała, że jest jednak za wcześnie, by mówić, pod jaką marką będą one funkcjonowały.

Teraz już wiadomo, że nową nazwą może być BNP Paribas. Branżowy portal Cashless zwrócił uwagę, że właśnie pod taką nazwą francuski bank funkcjonuje na większości rynków, na których prowadzi działalność.

BZ WBK zmienił nazwę

To zresztą niepierwsza zmiana nazwy banku w ostatnich miesiącach.

Od początku września Bank Zachodni WBK, trzeci największy bank w Polsce pod względem sumy aktywów, oficjalnie zmienił nazwę na Santander Bank Polska.

Siedziba banku została przeniesiona z Wrocławia do Warszawy, zmianie uległ również adres strony internetowej banku.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane