• rozwiń

Młodzi rozchwytali dopłaty. Bank wstrzymuje przyjmowanie wniosków

Młodzi rozchwytali dopłaty. Bank wstrzymuje przyjmowanie wniosków
Foto: tvn24 Foto: W 2017 roku w ramach rządowego programu Mieszkanie dla Młodych zarezerwowano 746 mln zł

Bank Gospodarstwa Krajowego od 1 lutego wstrzymuje przyjmowanie wniosków o dopłaty w ramach rządowego programu Mieszkanie dla Młodych z puli na 2017 roku - poinformował we wtorek BGK. Młode osoby mogą starać się jeszcze o dopłaty w przyszłym roku.

BGK podał, że łączna kwota finansowego wsparcia wynikająca z wniosków nabywców o dofinansowanie wkładu własnego, przekazanych przez banki kredytujące do Banku Gospodarstwa Krajowego, z terminem wypłaty środków przypadającym w 2017 roku, osiągnęła równowartość 95 proc. kwoty zaplanowanej na wypłaty w ustawie budżetowej na rok 2017.

Dopłaty MdM

"W związku z powyższym Bank Gospodarstwa Krajowego z dniem 01-02-2017 wstrzymuje przyjmowanie wniosków nabywców z terminem wypłaty środków z Funduszu Dopłat planowanym na rok 2017" - napisano w komunikacie.

Na finansowe wsparcie w 2017 roku w ramach rządowego programu Mieszkanie dla Młodych zarezerwowano 746 mln zł. Połowa tej puli została rozdysponowana w 2016 roku, w druga część środków została odblokowana z początkiem stycznia 2017 roku.

Po wyczerpaniu środków na 2017 r., kupujący mieszkanie w ramach MdM mają jeszcze pulę na 2018 r.  Limit środków przewidziany na przyszły rok wynosi 762 mln zł.

Program dla młodych

O dofinansowanie zakupu mieszkania w ramach MdM mogą się ubiegać osoby do 35. roku życia, kupujące swoje pierwsze mieszkanie, które - oprócz spełnienia warunku cenowego - powinno mieścić się w limicie powierzchniowym.

Ustawodawca wprowadził ułatwienia dla rodzin wielodzietnych, których nie dotyczy zasada pierwszego mieszkania. Mogą kupić większą nieruchomość i otrzymać znacznie wyższą dopłatę.

Koniec "MdM". Ale rząd ma nowe pomysły:

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane