• rozwiń

Temat: Internet

Gigantyczne pieniądze na szybki internet. Rusza program

Rewolucja w żółwim tempie. Wirtualna waluta miała być jak internet Odtwórz: Rewolucja w żółwim tempie. Wirtualna waluta miała być jak internet
Rewolucja w żółwim tempie. Wirtualna waluta miała być jak internet "Źródło: TVN24 BiS"

Bank Gospodarstwa Krajowego podpisał umowę z Alior Bankiem na udzielanie pożyczek dla firm telekomunikacyjnych. Na rozwój szybkiego internetu ma trafić do 2023 roku 1 miliard złotych.

Pieniądze z programu Polska Cyfrowa mają trafić na pożyczki dla firm telekomunikacyjnych.

-  Rozmawiamy z kilkoma bankami, jako pierwszy do współpracy z nami przystąpił Alior Bank - powiedziała prezes BGK Beata Daszyńska-Muzyczka.

Szerokopasmowy internet

Alior Bank  poinformował, że pojedyncza pożyczka może wynosić od 20 tys. do 10 mln zł, z okresem kredytowania do 15 lat.  Mogą ubiegać się o nie przedsiębiorcy planujący  budowę, rozbudowę lub przebudowę sieci telekomunikacyjnej zapewniającej dostęp do szerokopasmowego internetu (o przepustowości minimum 30 Mb/s dla gospodarstw domowych i przedsiębiorstw oraz 100 Mb/s dla szkół).

Z danych Urzędu Komunikacji Elektronicznej wynika, że w 2015 roku wartość rynku dostępu do internetu w Polsce wyniosła ponad 5 mld zł, a liczbę internautów określono na 14 mln. W tym samym roku blisko 36 na 100 mieszkańców miało dostęp do internetu szerokopasmowego.

W Polsce zarejestrowanych jest około 6,5 tys. firm telekomunikacyjnych.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane