• rozwiń

Bezrobocie wciąż spada. Także według Eurostatu

Bezrobocie wciąż spada. Także według Eurostatu
Foto: Shutterstock Foto: Bezrobocie wciąż spada

Wyrównana sezonowo stopa bezrobocia w Polsce - według metodologii Eurostatu - w lipcu wyniosła 7,6 proc. względem 7,7 proc. w czerwcu - podał we wtorek Eurostat. Według metodologii GUS stopa bezrobocia w lipcu wyniosła 10,1 proc.

Jak podało biuro statystyczne Unii Europejskiej, w strefie euro sezonowo wyrównana stopa bezrobocia wyniosła 10,9 proc. i spadła z 11,1 proc. w czerwcu. Analitycy spodziewali się tymczasem stopy bezrobocia na poziomie 11,1 proc., bez zmian.

Przeciętna stopa bezrobocia w 28 krajach UE wyniosła 9,5 proc., wobec 9,6 proc. w poprzednim miesiącu. Najwyższa była w Hiszpanii: 22,2 proc., najniższa w Niemczech: 4,7 proc.

Polskim okiem

Według danych GUS w lipcu 2015 r. w Polsce było zarejestrowanych w urzędach pracy 1 mln 585,7 tys. osób bezrobotnych, czyli 10,1 proc. czynnych zawodowo Polaków. Eksperci uważają, że polskie firmy tworzą nowe miejsca pracy w najszybszym tempie od 2008 r.

Zdecydowana większość bezrobotnych zarejestrowanych w urzędach pracy to ci, którzy wcześniej pracowali zawodowo. W końcu lipca 2015 r. było to 1 mln 333 tys. osób, czyli 84,1 proc. zarejestrowanych. W czerwcu br. - 1 mln. 362,4 tys., czyli 84 proc.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (3)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane