• rozwiń

Temat: Gospodarka

Bezrobocie rośnie. Ale i tak jest najlepiej od 26 lat

Bezrobocie w Polsce. Jak zmieniło się przez ostatnie 25 lat? Odtwórz: Bezrobocie w Polsce. Jak zmieniło się przez ostatnie 25 lat?
Bezrobocie w Polsce. Jak zmieniło się przez ostatnie 25 lat? "Źródło: tvn24bis"

Bezrobocie w styczniu wyniosło 6,9 procent, zaś liczba bezrobotnych wyniosła 1 milion 134 tysięcy - podała w środę minister Rodziny Pracy i Polityki Społecznej Elżbieta Rafalska. Jak dodała, w porównaniu z grudniem 2017 r., o 47 tysięcy wzrosła też liczba wolnych miejsc pracy.

- Tym razem mamy wzrost bezrobocia. Odnoszę się do tych szacunków, które przygotowuje mój resort. Są to dane odnoszące się do danych styczniowych. Bezrobocie wzrosło o 0,3 punktu procentowego, liczba osób bezrobotnych w końcu stycznia wyniosła 1,134 mln i wzrosła o ponad 52,9 tys. - powiedziała Elżbieta Rafalska na środowej konferencji prasowej.

To i tak rekord

Minister zaznaczyła, że niezależnie od styczniowego wzrostu, poziom bezrobocia "w dalszym ciągu jest wynikiem rekordowym", najlepszym od 1992 roku.

- Oczywiście styczeń to jest okres, w którym kończą się prace sezonowe. Jest to charakterystyczne w miesiącach zimowych. Musimy też pamiętać, że to jest ten okres, w którym kończą się formy aktywizacji osób bezrobotnych - powiedziała Rafalska.

- To, co jest dobrą informacją, to fakt, że liczba wolnych miejsc pracy, miejsc aktywizacji zawodowych wyniosła proszę państwa ponad 144,5 tys. i w porównaniu do grudnia 2017 roku wzrosła o 47 tys., a więc to jest całkiem sporo - dodała.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane