• rozwiń

Temat: Praca

Coraz mniej bezrobotnych w Polsce. "Sytuacja poprawia się z każdym miesiącem"

Coraz mniej bezrobotnych w Polsce. "Sytuacja poprawia się z każdym miesiącem"
Foto: TVN 24 Foto: W marcu stopa bezrobocia spadła do 11,7 procent z 12,0 procent w lutym

W marcu stopa bezrobocia spadła do 11,7 procent z 12,0 procent w lutym - podało w środę Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej.

- Sytuacja na rynku pracy poprawia się z każdym miesiącem. W marcu liczba bezrobotnych zmniejszyła się o 53 tysiące - powiedział minister pracy Władysław Kosiniak-Kamysz, cytowany w komunikacie prasowym.

- Pracodawcy zgłosili w marcu do urzędów 115 tysięcy miejsc pracy i aktywizacji zawodowej, to o 18 tysięcy więcej niż w lutym - dodał.

Jak było w lutym?

Według GUS liczba bezrobotnych zarejestrowanych w urzędach pracy w końcu lutego 2015 roku wyniosła 1 mln 918,7 tys. osób (w tym 969 tys. kobiet). W ujęciu rocznym liczba bezrobotnych spadła o 337,2 tys. osób, czyli o 14,9 proc.

Z danych GUS wynika, że najwyższe bezrobocie utrzymywało się w województwach: warmińsko-mazurskim (19,6 proc.), kujawsko-pomorskim i zachodniopomorskim (po 16,3 proc.), podkarpackim (15,3 proc.) i świętokrzyskim (15 proc.). Z kolei najniższe bezrobocie odnotowano w woj. wielkopolskim (8,3 proc.), śląskim (10 proc.), mazowieckim (10,2 proc.) oraz małopolskim (10,3 proc.).

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (2)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane