• rozwiń

Bezrobocie ani drgnie. Najnowsze dane urzędu statystycznego

Pracodawca z asem w rękawie. "Z roku na rok ten benefit staje się coraz popularniejszy" Odtwórz: Pracodawca z asem w rękawie. "Z roku na rok ten benefit staje się coraz popularniejszy"
Pracodawca z asem w rękawie. "Z roku na rok ten benefit staje się coraz popularniejszy" "Źródło: TVN24 BiS"

Stopa bezrobocia w październiku 2018 roku wyniosła 5,7 procent - podał we wtorek Główny Urząd Statystyczny (GUS). To oznacza utrzymanie bezrobocia na poziomie z września.

Dane GUS są zgodne z prognozami Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej z początku listopada.

- Bezrobocie nie rośnie, utrzymało się na poziomie z poprzedniego miesiąca. Październik kończymy z odczytem bezrobocia na poziomie 5,7 proc. Nieznacznie, ale jednak w dalszym ciągu z rejestrów bezrobocia w powiatowych urzędach pracy ubywa osób bezrobotnych - mówiła wówczas podczas konferencji prasowej minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska.

Analitycy ankietowani przez PAP szacowali z kolei przed publikacją danych przez GUS, że stopa bezrobocia w ubiegłym miesiącu spadła do 5,6 proc.

Liczba bezrobotnych

Z opublikowanych we wtorek danych Głównego Urzędu Statystycznego wynika, że liczba bezrobotnych zarejestrowanych w urzędach pracy wyniosła 937,3 tys. wobec 947,4 tys. osób przed miesiącem.

Z kolei liczba nowo zarejestrowanych bezrobotnych w październiku spadła o 14,2 proc. rdr do 149,5 tys.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane