• rozwiń

Bezrobocie spadło w całej Polsce. Jest na najniższym poziomie od 25 lat

Bezrobocie spadło w całej Polsce. Jest na najniższym poziomie od 25 lat
Foto: TVN 24 Foto: Bezrobocie spadło we wszystkich województwach

W marcu br. bezrobocie spadło o 0,3 pkt. proc. i wyniosło 10 proc. - poinformowało ministerstwo rodziny, pracy rodziny i polityki społecznej. Resort podkreślił, że tak dobrego wyniku w tym miesiącu nie było od 25 lat.

Z danych resortu wynika, że na koniec marca 2016 r. w urzędach pracy zarejestrowanych było 1602,2 tys. osób. To o 50,4 tys. osób mniej niż w końcu lutego br.

Firmy chcą zatrudniać

- Spadek bezrobocia to świetna wiadomość zarówno dla pracowników, poszukujących pracy, jak i pracodawców. To ważny sygnał, że sytuacja gospodarcza jest coraz lepsza, a firmy chcą zatrudniać – powiedziała Elżbieta Rafalska, minister rodziny pracy i polityki społecznej.

Bezrobocie spadło we wszystkich województwach. Liczba bezrobotnych najbardziej zmniejszyła się w lubuskim (o 5,5 proc.), zachodniopomorskim (o 5,2 proc.) oraz pomorskim (o 3,6 proc.).

Poprawę widać też w liczbie zgłaszanych do urzędów pracy przez pracodawców wolnych miejsc pracy. W marcu było ich więcej o 6,5 proc. niż w lutym (138,6 tys. zgłoszonych miejsc).

Stopa bezrobocia w porównania do marca ubiegłego roku zmniejszyła się o 1,5 punktu procentowego - z 11,5 proc. w końcu marca 2015 r. do 10 proc. w końcu marca br. W ciągu ostatnich 25 lat nie było tak niskiego bezrobocia w marcu jak w tym roku.

Planujesz migrację zarobkową? Zobacz, gdzie bezrobocie jest najniższe:

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane