• rozwiń

Koniec kar za posiadanie narkotyków? "Karanie jest ogromnym błędem"

Spór o prawo dotyczące narkotyków Odtwórz: Spór o prawo dotyczące narkotyków
Foto: Shutterstock | Video: TVN24 BiS Foto: Karanie za posiadanie narkotyków jest ogromnym błędem - mówi Jagoda Władoń z Monaru | Video: Spór o prawo dotyczące narkotyków

- Karanie za posiadanie narkotyków jest ogromnym błędem. Uznajemy, że narkomania jest chorobą, a jednocześnie traktujemy ją jak przestępstwo. Jeżeli już ktoś sięga po narkotyki to niech ma szanse na dobrą edukację i programy ograniczające ryzyko zagrożenia zdrowia - mówiła na antenie TVN24 BiS Jagoda Władoń z Monaru. Z kolei Magdalena Dąbkowska (Open Society Foundations, Global Drug Policy Program) wskazała na przykład z USA. - W stanach, w których marihuana jest zalegalizowana są duże obostrzenia, które regulują i w pewnym sensie mogą ograniczać dostęp do narkotyków. A w Polsce, mimo ostrych przepisów, młody człowiek może trafić do dilera, który nie zapyta go, ile ma lat i nie wiadomo, co mu tak naprawdę sprzedaje - podkreślała. Światowa Komisja ds. Polityki Narkotykowej opublikowała swój najnowszy raport, w którym znalazły się opinie m.in. byłego sekretarza generalnego ONZ Kofiego Annana oraz byłych prezydentów Kolumbii, Meksyku i Brazylii. Według nich najlepszy rozwiązaniem dla światowego problemu jest dekryminalizacja używek. Zdaniem współautora raportu, byłego prezydenta Szwajcarii, legalizacja marihuany jest jedynym rozwiązaniem problemu przestępczości i narkomanii.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane