• rozwiń

Nie będzie wielkiego przejęcia w polskiej branży fitness

Koło gospodyń wiejskich na plenerowej siłowni Odtwórz: Koło gospodyń wiejskich na plenerowej siłowni
Koło gospodyń wiejskich na plenerowej siłowni "Źródło: tvn24bis"

Spółka Benefit Systems wycofała wniosek o przejęcie kontroli nad Calypso Fitness - poinformował w czwartek Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Przypomnijmy, że wcześniej UOKiK zgłosił zastrzeżenia do transakcji, ponieważ mogłaby ona ograniczyć konkurencję.

Ograniczenie konkurencji

"Analiza urzędu wykazała, że koncentracja mogłaby doprowadzić do ograniczenia konkurencji na rynku pakietów usług sportowo-rekreacyjnych oferowanych pracodawcom. Ponadto Benefit Systems po połączeniu posiadałby najwięcej klubów sieciowych fitness w Polsce. Uzyskałby tym samym możliwość wpływania na zachowania klientów klubów" - czytamy w komunikacie UOKiK-u.

Dlatego urząd, pod koniec listopada ubiegłego roku, przedstawił zastrzeżenia do koncentracji. Następnie 2 stycznia Benefit Systems wycofał wniosek o zgodę na przejęcie Calypso Fitness. Oznacza to, że postępowanie w tej sprawie zostało umorzone.

Przypominano, że obowiązek uzyskania zgody Prezesa UOKiK na koncentrację powstaje, jeżeli w transakcji biorą udział przedsiębiorcy, których łączny obrót w roku poprzedzającym przekroczył 1 mld euro na świecie lub 50 mln euro w Polsce.

O firmach

Benefit Systems jest dostawcą pozapłacowych świadczeń pracowniczych, między innymi kart sportowych, kulturalnych i rozrywkowych. Spółka jest notowana na Giełdzie Papierów wartościowych od kwietnia 2011 roku.

Calypso Fitness jest jednym z liderów rynku fitness w Polsce. Jak czytamy na stronie, sieć liczy aktualnie ponad 40 klubów w 18 miastach.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane