• rozwiń

"Będziemy szukać twórców rzeczy, których świat nie widział"

Zmień bieg swojej kariery. Zgłoś się do programu Mentors4Starters Odtwórz: Zmień bieg swojej kariery. Zgłoś się do programu Mentors4Starters
Zmień bieg swojej kariery. Zgłoś się do programu Mentors4Starters "Źródło: TVN24 BiS"

- Nawet meble, które wydają się tradycyjnym produktem, mogą być tak wymyślone, że tworzą zupełnie nową jakość - mówił Piotr Voelkel, członek kapituły rankingu "Najbardziej Kreatywni w Biznesie".

Voelkel, twórca wnętrzarskiej marki VOX zapewniał, że jako członek jury podczas wyłaniania kandydatów na zwycięzców rankingu, nie będzie ograniczał się do branży dizajnu, która powszechnie kojarzona jest z innowacyjnością.

- Będę szukał w wielu innych branżach, właśnie tych, którzy odkryli radość tworzenia rzeczy unikalnych po raz pierwszy - deklarował. - Takich, których świat nie widział - dodał.

Biznesmen zauważał jak w ciągu lat zmieniła się gospodarka. Na początku lat 90., kiedy

rozpoczynał swoją karierę, chodziło głównie o to, by w Polsce umieć stworzyć idealne kopie produktów z zachodu. Konkurowało się wtedy głównie ceną. Tymczasem dzisiaj walczy się oryginalnością pomysłu - opowiadał Voelkel.

Jednak - jak mówił - twórcy nie powinni zapominać o użyteczności wynalazków. Zdaniem eksperta, w procesie tworzenia ważne jest bowiem, żeby zadawać sobie pytanie o cel powstania produktu.

Celem rankingu Najbardziej Kreatywnych w Biznesie jest przede wszystkim promować innowacyjny segment w polskim biznesie. W ciągu poprzednich sześciu edycji nagrodzonych zostało 300 firm i 400 przedsiębiorców. W związku z siódmą osłoną zmieniono sposób wyboru laureatów, których teraz typuje Kapituła, składająca się z wpływowych przedstawicieli biznesu z różnych branż oraz nagrodzonych w poprzednich edycjach.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane