• rozwiń

Polska kolej się rozrasta. 300 nowych rozjazdów

Polska kolej się rozrasta. 300 nowych rozjazdów
Foto: Shutterstock Foto: Będzie prawie 300 nowych rozjazdów na kolei - przetarg jeszcze w marcu

PKP Polskie Linie Kolejowe (PKP PLK) planują wymienić 288 rozjazdów na zarządzanej przez siebie sieci. Przetarg ma zostać ogłoszony jeszcze w marcu, a jego szacunkowa wartość to około 200 mln zł - informują PKP PLK.

Jak zapewnia zarządca krajowej sieci, wymiana poprawi komfort podróży i usprawni przejazd pociągów oraz podniesie poziom bezpieczeństwa na sieci kolejowej.

Rozjazdy będą wymienione w sumie na terenie 13 województw. Roboty na 22 liniach kolejowych obejmą wymianę rozjazdów i przylegających do nich odcinków toru.

Prace już we wrześniu

PLK planują podpisanie umowy z wykonawcą w drugim kwartale tego roku. Prace mają się rozpocząć we wrześniu tego roku, a realizacja zadania przewidziana jest na lata 2017 – 2023, przy czym prace związane z montażem rozjazdów zakończą się w 2018 roku.

Wymianę blisko 100 rozjazdów zarządca infrastruktury planuje jeszcze w 2017 roku. Pierwsze prace ruszą w Bydgoszczy, Dąbrowie Górniczej Ząbkowicach, Szczukowicach i Zajezierzu koło Dęblina.

Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. To kontynuacja podobnych działań, w efekcie których PLK zamontowały już na terenie kraju 697 nowych rozjazdów, a projekt wart był 600 mln zł.

Zobacz: Pociągi przyszłości

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane