• rozwiń
  • WIG20 2102.23 +1.85%
  • WIG30 2406.14 +1.71%
  • WIG 56035.15 +1.46%
  • sWIG80 11616.48 +0.39%
  • mWIG40 3778.54 +0.59%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Temat: Gospodarka

Będą szkolić urzędników w walce z korupcją

Będą szkolić urzędników w walce z korupcją
Foto: shutterstock.com Foto: Chodzi o poszerzenie warsztatowych umiejętności naszych kontrolerów i audytorów wewnętrznych

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych chce szkolić swoich kontrolerów, by skuteczniej walczyli z nadużyciami - informuje "Rzeczpospolita".

Infoafera, czyli skandal z wielkimi łapówkami podczas przetargów informatycznych czy rozdzielanie posad po znajomości – to patologie, do jakich dochodziło w MSW. Wykryły je CBA i prokuratura.

Szkolenie antykorupcyjne

Resort nauczony doświadczeniem chce zapobiec podobnym wpadkom w przyszłości i tak wyszkolić swoich kontrolerów, by potrafili wychwycić ryzykowne zachowania urzędników, zanim osiągną niepokojące rozmiary. Ogłosił właśnie konkurs na przeprowadzenie szkolenia antykorupcyjnego – wykładów i warsztatów.

Departament kontroli MSW rocznie przeprowadza ok. 50 kontroli – tak wewnątrz resortu, jak i w podległych mu służbach, np. policji czy Straży Granicznej.

Chodzi o poszerzenie warsztatowych umiejętności naszych kontrolerów i audytorów wewnętrznych – mówi rzeczniczka MSW Małgorzata Woźniak. Jak wskazuje, po to, aby na pewne działania można było wcześniej zareagować, wskazać ryzyka, np. jeśli decyzje skupiają się w jednym ręku.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (4)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane