• rozwiń

Temat: Wojsko

Szydło chce wydawać na armię 3 proc. PKB. To o 15 mld zł więcej

Szydło chce wydawać na armię 3 proc. PKB. To o 15 mld zł więcej
Foto: MSZ/flickr.com/(CC BY-ND 2.0)/ Mariusz Cieszewski Foto: Kandydatka PiS na premiera obiecuje zwiększenie wydatków na wojsko

3 proc. Produktu Krajowego Brutto - tyle na modernizację sił zbrojnych chce co roku wydawać Beata Szydło, kandydatka Prawa i Sprawiedliwości na urząd premiera. Oznaczałoby to, że budżet na armię zwiększyłby się o około 15 mld złotych.

Jak podaje „Dziennik Gazeta Prawna” PiS zapowiada wzrost wydatków na armię. W czasie Forum Ekonomicznego w Krynicy kandydatka największej partii opozycyjnej na stanowisko szefowej rządu zadeklarowała, że chce, aby na modernizację polskich sił zbrojnych było rocznie przeznaczane 3 proc. PKB.

To szansa?

- Taka decyzja to szansa dla wojska, ale i przemysłu - przekonywała w Krynicy Beata Szydło, która ma stanąć na czele nowego rządu, jeśli PiS wygra jesienne wybory parlamentarne.

Jak podlicza „DGP” wprowadzenie zapowiedzi Beaty Szydło w życie oznaczałoby zwiększenie wydatków o około 15 miliardów złotych rocznie.

Przez Rosję?

Warto przypomnieć, że w maju tego roku Sejm zwiększył do 2 proc. PKB poziom wydatków obronnych państwa. Wszystko przez wymogi Sojuszu Północnoatlantyckiego oraz rosnące zagrożenie ze wschodu. Wcześniej na armie wydawaliśmy 1,95 proc. PKB.

Cały artykuł na stronach "DGP"

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (11)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
alamo905
Byłoby super gdyby tak dało radę.Nie liczyłbym na Unię i NATO,trzeba liczyć na siebie.Izrael ma armie dużo lepszą od naszej a ma tylko 3 mln.mieszkańców.Nawet pomijając fakt pomocy USA są świetnie zorganizowani.
  • 1
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane