• rozwiń
  • WIG20 2366.79 +0.06%
  • WIG30 2715.58 -0.07%
  • WIG 60875.68 -0.06%
  • sWIG80 12100.14 -0.05%
  • mWIG40 4183.77 -0.49%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 12:24

Dostosuj

Temat: Pracownicze Plany Kapitałowe

Z rządu do państwowej spółki. Nowa posada byłego wiceministra

Borys o wejściu w życie Pracowniczych Planów Kapitałowych Odtwórz: Borys o wejściu w życie Pracowniczych Planów Kapitałowych
Borys o wejściu w życie Pracowniczych Planów Kapitałowych "Źródło: tvn24"

Rada Nadzorcza Polskiego Funduszu Rozwoju SA, po przeprowadzeniu postępowania kwalifikacyjnego, powołała od 19 listopada Bartosza Marczuka w skład zarządu Polskiego Funduszu Rozwoju – podał we wtorek PFR.

"Do Zarządu Polskiego Funduszu Rozwoju dołącza Pan Bartosz Marczuk. Jest to wzmocnienie naszej spółki w przededniu realizacji jednego z największych programów społecznych ostatnich lat, czyli Pracowniczych Planów Kapitałowych. Jego wdrożenie to ogromne wyzwanie organizacyjne – przed PFR ustawodawca postawił zadanie zbudowania ewidencji wpłat dla ponad 11,5 miliona pracowników, systemu rozliczeń i dopłat oraz budowę portalu informacyjnego PPK" – wskazał cytowany w materiałach zamieszczonych na stronie PFR prezes zarządu Paweł Borys.

Poinformował, że nowy wiceprezes zarządu będzie nadzorował pion odpowiedzialny za te elementy programu.

"Jestem przekonany, że doświadczenie pana Marczuka w zakresie znajomości systemu emerytalnego i realizacji dużych programów społecznych zaowocuje sprawnym uruchomieniem systemu Pracowniczych Planów Kapitałowych" – stwierdził.

Rezygnacja

Kilka dni temu minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska poinformowała, że odpowiadający w resorcie za sprawy rodziny Bartosz Marczuk złożył rezygnację ze stanowiska z powodu innych planów zawodowych.

Zadeklarowała, że "gdyby tylko chciał wrócić do ministerstwa, będą takie możliwości".

Zapowiedziała, że obowiązki Marczuka będą rozdzielone między innych wiceministrów. W MRPiPS jest jeszcze ich jeszcze czworo: Stanisław Szwed, Krzysztof Michałkiewicz, Marcin Zieleniecki i Elżbieta Bojanowska.

Marczuk odpowiadał w MRPiPS m.in. za sprawy rodziny. Był współtwórcą Rządowego Programu Polityki Rodzinnej 2006-2007 i społecznym doradcą ministra pracy i polityki społecznej. Bartosz Marczuk jest absolwentem socjologii Uniwersytetu Warszawskiego i studiów doktoranckich Ekonomia Pracy w Instytucie Pracy i Spraw Socjalnych.

Ukończył także podyplomowe Studium Bezpieczeństwa Narodowego. Przed objęciem stanowiska wiceministra był od marca 2015 r. zastępcą redaktora naczelnego tygodnika "Wprost". Wcześniej pracował m.in. w "Rzeczpospolitej" i w "Dzienniku Gazecie Prawnej".

Zgodnie z ustawą o Pracowniczych Planach Kapitałowych Polski Fundusz Rozwoju będzie organizował wdrożenie programu PPK i odpowiadał za prowadzenie ewidencji uczestników PPK, rejestru instytucji finansowych dopuszczonych do oferowania PPK, a także stworzy dla pracodawców i pracowników specjalny portal internetowy.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (2)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
JackPlacki
Koryto+.
 • 5
 • 0
 • zgłoś naruszenie
zamknij
matiga
Pewnie (+x2). Odprawa i miesięczne pieniądze na nowym urzędzie nie niższe niż poprzednio.
 • 0
 • 0
 • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane