• rozwiń

Przegląd prasy: Zagrzybienie i pleśń w mieszkaniach. Polacy się boją

Przegląd prasy: Zagrzybienie i pleśń w mieszkaniach. Polacy się boją
Foto: tvn24 Foto: Aż 46 proc. rodaków martwi zagrzybienie i pleśń w domu

Polacy zaczęli zwracać uwagę na szkodliwe dla zdrowia warunki domowe. Skarżą się na dolegliwości, które mogą być skutkiem mieszkania w złych warunkach - podaje "Puls Biznesu".

Aż 46 proc. rodaków martwi zagrzybienie i pleśń w domu. Wielu obawia się też hałasu, przeciągów i chłodu (po 37 proc.) oraz wpływu złej jakości powietrza i zbyt małej ilości światła dziennego (po 36 proc.) - wynika z badania "Barometr zdrowych domów 2016", przeprowadzonego przez Grupę Velux w czternastu krajach.

Potrzebne wsparcie

Jak przekonuje Jacek Siwiński, dyrektor generalny Velux Polska, świadczy to o niekorzystnych dla zdrowia warunkach mieszkaniowych Polaków. - Aby zmienić sytuację, niezbędne jest podjęcie kroków, które przyspieszyłyby renowację budynków jednorodzinnych. Dotąd nie uzyskały one znaczącego wsparcia systemowego od państwa lub innych instytucji publicznych - dodaje.

"Barometr zdrowych domów 2016" pokazuje, że Polacy skarżą się na dolegliwości, które mogą być skutkiem mieszkania w złych warunkach. Co drugi boryka się z problemami zdrowotnymi - katarem czy bólem głowy.

 

Jak dobrze sprzedać mieszkanie? Gośćmi programu "Biznes dla Ludzi" w TVN24 BiS byli Agnieszka Grotkowska oraz Marcin Krasoń (21.09.2016):

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (2)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
zdelegalizować myślistwo
jak słyszę słowo "wsparcie" to niedobrze mi się robi, czy po to płacimy podatki z ciężko zarobionych pieniędzy żeby potem sponsorować innym remont domu lub mieszkania ?! NIE
  • 0
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane