• rozwiń

Można stracić dostęp do konta. Oszuści podszywają się pod duży bank

Kawecki o metodach uwierzytelniania stosowanych przez banki Odtwórz: Kawecki o metodach uwierzytelniania stosowanych przez banki
Kawecki o metodach uwierzytelniania stosowanych przez banki "Źródło: TVN24 BiS"

Bank Pekao ostrzega przed fałszywymi wiadomościami e-mail zawierającymi informacje o zajęciu komorniczym.

Jak informuje bank w komunikacie, "korespondencja wysyłana jest z podszywającej się pod bank skrzynki pocztowej".

"Prosimy nie klikać w linki umieszczone w mailu oraz nie otwierać załączników dołączonych do tych wiadomości. Mogą one prowadzić do złośliwego oprogramowania, którego celem jest przechwycenie przez przestępców danych do logowania do bankowości elektronicznej" - dodano.

Jednocześnie przedstawiciele Pekao przypomnieli, że bank nigdy nie wysyła wiadomości e-mail z linkiem, który należy kliknąć.

Ofensywa oszustów

Na początku lutego ostrzeżenie przed oszustami opublikowano również na stronie PKO BP. Chodzi o fałszywe SMS-y, zawierające linki do dokonania płatności.

W rzeczywistości odnośnik umieszczony w wiadomości prowadzi do fałszywej strony pośrednika płatności, a następnie – na fałszywą stronę banku, i ma na celu wyłudzenie poufnych danych do bankowości elektronicznej oraz kodu z narzędzia autoryzacyjnego.

Ostrzeżenia dla klientów w ostatnich tygodniach zamieściły również na swoich stronach Nest Bank oraz Getin Noble Bank. O podejrzanych SMS-ach informowały także T-Mobile oraz serwis Przelewy24.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane