• rozwiń

Duży bank zwolni 260 osób. Związkowcy zadowoleni z warunków

Ekspertka o nowych zasadach w płatnościach kartami Odtwórz: Ekspertka o nowych zasadach w płatnościach kartami
Ekspertka o nowych zasadach w płatnościach kartami "Źródło: TVN24 BiS"

Organizacja Zakładowa NSZZ "Solidarność" Banku Millennium zawarła porozumienie z bankiem w sprawie zwolnień grupowych. "Pracodawca zaakceptował większość postulatów z projektu porozumienia jakie mieliśmy okazję przygotować" - podkreślono w komunikacie.

Na początku roku bank zawiadomił Organizację Zakładową NSZZ "Solidarność" Banku Millennium o zamiarze zwolnień grupowych.

Jak poinformowali związkowcy w komunikacie na swojej stronie, do czwartku (23 stycznia) trwały negocjacje w sprawie zwolnień grupowych. "Pracodawca zaakceptował większość postulatów z projektu porozumienia jakie mieliśmy okazję przygotować" - podkreślono.

Rzeczniczka Banku Millennium Iwona Jarzębska w odpowiedzi przesłanej tvn24bis.pl zapewniła, że bank dokłada "wszelkich starań, aby odejście wartościowych pracowników, którzy zostali objęci programem zwolnień grupowych, odbywało się według najlepszych praktyk, z poszanowaniem wszystkich zasad oraz z uwzględnieniem stażu pracy".

"Wykorzystaliśmy wszelkie możliwości, aby skala redukcji zatrudnienia była jak najmniejsza" - dodała.

Bank Millennium zwolni pracowników

W piątek strony podpisały porozumienie w sprawie pakietu odpraw grupowych. "Jesteśmy zadowoleni z kształtu porozumienia wypracowanego wspólnie z organizacjami związkowymi w dniu 24.1.2020, które określa m.in. kryteria doboru i wysokość świadczeń" - wskazała Iwona Jarzębska.

Zwolnieniami grupowymi zostanie objęte 260 osób.

"O planowanych zwolnieniach, które będą miały miejsce w okresie od 1 lutego do 31 marca 2020 roku i obejmą 260 osób, informowaliśmy pracowników na początku stycznia br. i niezwłocznie po podpisaniu porozumienia ze związkami zawodowymi (czyli w piątek 24.1.) poinformowaliśmy szczegółowo o treści porozumienia" - podała rzeczniczka Banku Millennium.

Organizacja Zakładowa NSZZ "Solidarność" Banku Millenium wyraziła "ogromne zadowolenie z przeprowadzonych wspólnych negocjacji, a przede wszystkim z wypracowanych warunków zwolnień grupowych".

"Zostały ustalone na wysokim poziomie odprawy dla pracowników, odprawy zdecydowanie wykraczające poza gwarancje ustawowe, gdzie kwota bazowa w wysokości 6 tysięcy jest wielokrotnością uzależnioną od stażu pracy zwalnianego pracownika" - podali związkowcy.

Jak dodano, "pracodawca przyjął również postulat w ramach świadczeń niepieniężnych i obejmie zwolnionych pracowników świadczeniem w postaci prywatnej opieki medycznej w okresie 6 miesięcy od zwolnienia".

Fuzja z Euro Bankiem

W listopadzie ubiegłego roku, kiedy doszło do fuzji operacyjnej, ostatecznie sfinalizowano przejęcie Euro Banku przez Bank Millennium. Wtedy też otwarto oddziały połączonych sieci banków pod marką Banku Millennium.

Bank Millennium zyskał około 1,4 miliona nowych klientów.

To nie koniec zmian na rynku bankowym w Polsce. We wrześniu ubiegłego roku niemiecki Commerzbank poinformował, że projekt nowej strategii banku przewiduje sprzedaż większościowego pakietu akcji mBanku.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane