• rozwiń

Balcerowicz o Kaczyńskim: Jest jak I sekretarz za PRL. Nic nie ma, bo wszystko ma

Balcerowicz: pierwszy sekretarz za PRL też był uczciwy Odtwórz: Balcerowicz: pierwszy sekretarz za PRL też był uczciwy
Balcerowicz: pierwszy sekretarz za PRL też był uczciwy "Źródło: tvn24"

- Pierwszy sekretarz partii za PRL-u też był kryształowo uczciwy i nie miał żadnego majątku, bo wszystko miał - w taki sposób odpowiedział na pytanie o wizerunek Jarosława Kaczyńskiego były wicepremier i minister finansów Leszek Balcerowicz w programie "Fakty po Faktach" w TVN24.

Głównym tematem rozmowy z byłym prezesem NBP były tzw. taśmy Kaczyńskiego. "Gazeta Wyborcza" opublikowała we wtorek stenogram nagrania rozmowy prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, austriackiego biznesmena Geralda Birgfellnera i dwóch innych osób.

"Gazeta Wyborcza" opublikowała we wtorek stenogram nagrania rozmowy prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, austriackiego biznesmena Geralda Birgfellnera i dwóch innych osób. (http://www.tvn24.pl)

- Z punktu widzenia normalnego człowieka, jeżeli coś zamawiamy i uzyskujemy, a w gruncie rzeczy mówimy, że nie zapłacimy, to z moralnego punktu widzenia to jest oszustwo. Ludzie powinni się zastanowić nad tym, jacy ludzie powinni rządzić w Polsce. Nie tylko z punktu widzenia kompetencji, które wyglądają fatalnie, ale z punktu widzenia elementarnej uczciwości - stwierdził prof. Balcerowicz.

Odniósł się też do wizerunku prezesa PiS: - Można powiedzieć, że pierwszy sekretarz partii za PRL-u też był kryształowo uczciwy i nie miał żadnego majątku, bo wszystko miał. Miał obstawę, miał kucharzy, miał wszystko. A nadto miał władzę.

"To jest PRL"

Balcerowicz zwracał również uwagę na inne nieprawidłowości. - Jeszcze poważniejsze jest to, że widzimy co to znaczy własność przejęta przez polityków, czyli państwowa. To znaczy, że prezes banku przyjeżdża do prezesa partii - przecież to jest PRL - podkreślił.

Dodał też: - Banki trzeba chronić przed politykami. Bo znajdą się tacy, którzy będą chcieli je wykorzystać do umocnienia władzy. Pasją Kaczyńskiego jest władza. To jest bardzo złe, bo władza skoncentrowana w jednych rękach zawsze degeneruje człowieka. Jakie są jego instrumenty władzy? Dzięki wpływom politycznym doprowadził do tego, że powstał majątek partii. I ten majątek partii służył temu, by przechowywać ludzi, którzy wypadli z polityki. Nie jest rzeczą normalną, że ludzie, którzy w tej chwili kierują służbami specjalnymi, na czele z panami Kamińskim, Bejdą, Wąsikiem, byli związani z PiS-em albo ze Srebrną. To jest kolosalny konflikt interesów.

Były prezes NBP wypowiedział się również na temat stylu rządzenia w Polsce. - To jest oligarchia. Gdy jest sprzężenie pieniędzy z polityką, by trwale rządzić i mamy różnych oligarchów, którzy lubią przede wszystkim władzę. To jest przypadek Kaczyńskiego. W dużej mierze dlatego, że on wszystko ma. Ochroniarzy, samochody, widocznie nie potrzebuje jachtów. Najgorsi autokraci udają ascetów i najbardziej niebezpieczni są chorzy na władzę. Po co są im potrzebne pieniądze? Żeby rządzić - zaznaczył.

>>> ZOBACZ CAŁĄ ROZMOWĘ W "FAKTACH PO FAKTACH" <<<

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (7)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
MMT23
Bogaty nie ma konta w banku tylko ma bank. Bogaty nie ma mieszkania tylko wieżowiec. Bogaty nie ma prawa jazdy tylko szofera
  • 8
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij
Rottweiler Lowca zKomuchow
temu sie mazy zeby taka PRL powrocila
  • 3
  • 9
  • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane