• rozwiń
  • WIG20 2179.53 -0.69%
  • WIG30 2471.15 -0.76%
  • WIG 57618.54 -0.70%
  • sWIG80 11589.08 -0.33%
  • mWIG40 3715.08 -0.92%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Awaria w PKO BP usunięta. "Serwisy transakcyjne banku funkcjonują już prawidłowo"

Sadowski: coraz więcej osób płaci kartą Odtwórz: Sadowski: coraz więcej osób płaci kartą
Sadowski: coraz więcej osób płaci kartą "Źródło: TVN24 BiS"

W piątek problemy w dostępie do konta mieli klienci PKO BP. "Problemy były spowodowane przez niezależną od nas usterkę techniczną, przecięcie światłowodów zapewniających komunikację" - wskazano w komunikacie. Jak dodano, o incydencie poinformowano odpowiednie organy państwowe.

W czasie utrudnień klienci mieli problem w dostępie do serwisu iPKO oraz aplikacji IKO.

Jednocześnie informowano, że karty płatnicze powinny działać prawidłowo. Choć klienci na stronie banku na Facebooku zgłaszali, że transakcje są odrzucane.

"Kiedy awaria zostanie naprawiona? To nie kwestia iPKO i IKO. W banku niczego się nie załatwi, nie można zapłacić kartą, bo transakcja zostanie odrzucona" - mogliśmy przeczytać w jednym z komentarzy.

Prace nad przywróceniem dostępu do usług trwały kilka godzin. Około godziny 17.30 otrzymaliśmy informację z centrum prasowego PKO BP, że "serwisy transakcyjne banku funkcjonują już prawidłowo. Karty płatnicze i bankomaty działają poprawnie".

Okokoło godziny 19.00 przywrócono również dostęp do bankowości mobilnej IKO.

IKO to aplikacja mobilna PKO BP, dostępna na telefony z systemami Android, iOS i Windows Phone, działająca od 2013 roku. W lecie przedstawiciele banku informowali, że w IKO notowanych jest 7 milionów transakcji każdego miesiąca. Serwis iPKO to serwis transakcyjny.

Największy bank

Jak wynika z przedstawionych przez banki raportów za 2017 rok, największe aktywa na koniec ubiegłego roku miał właśnie PKO Bank Polski - 277 mld 784 mln zł.

Jest to niezmienny lider pod tym względem.

Finansowy gigant posiada około 9,5 mln klientów, niemal 1,2 tys. oddziałów, ponad 7 mln rachunków. Wydał 8,4 mln kart bankowych.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (4)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane