• rozwiń

Awaria sieci Plus usunięta. Od południa część klientów miała kłopoty z połączeniami

Koniec z roamingiem Odtwórz: Koniec z roamingiem
Koniec z roamingiem "Źródło: TVN24 BiS"

Awaria sieci Plus w części województwa wielkopolskiego została już usunięta - zapewnił operator w komunikacie w mediach społecznościowych. Od południa w piątek klienci mieli problemy z wykonywaniem połączeń głosowych i korzystaniem z internetu.

Pierwsze zgłoszenia o problemach pojawiły się w mediach społecznościowych około południa. Klienci operatora zgłaszali problemy techniczne z dostępem do sieci.

Informacje potwierdził Arkadiusz Majewski z Dział Komunikacji Korporacyjnej Plus. "Uszkodzone mechanicznie zostały dwa łącza (światłowody - red.) dzierżawione od zewnętrznych dostawców (oba znajdowały się w jednej lokalizacji)" - wyjaśnił w odpowiedzi na pytania tvn24bis.pl.

Jak dodał, awaria obejmowała wschodnią Wielkopolskę. Wcześniej na Twitterze operator wskazywał, że chodzi o powiaty: koniński, kolski, turecki i słupecki. W efekcie klienci nie mogli korzystać ani z połączeń głosowych, ani z transmisji danych (korzystać z mobilnego internetu).

Awaria usunięta

Po godzinie 20.30 przedstawiciele Plusa poinformowali na Twitterze, że awaria została usunięta. "Nasi technicy przywrócili już zasięg sieci" - zapewniono.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane