• rozwiń

Problemy z Allegro. Serwis uspokaja

Problemy z Allegro. Serwis uspokaja

Przez 1,5 godziny trwały kłopoty z logowaniem i korzystaniem z Allegro. Internauci przez pewien czas mogli nawet logować się na konta innych osób. - Mieliśmy usterkę techniczną, zrestartowaliśmy system (Allegro) i serwis jest już dostępny w pełnej funkcjonalności - informuje tvn24bis.pl Paweł Klimiuk z Allegro.

"Mamy przejściowe kłopoty techniczne. Przez jakiś czas Allegro będzie niedostępne" - poinformowało Allegro we wtorek na Facebooku. O problemach z serwisem alarmowali nas także internauci.
"Od paru minut trwa atak hakerów na serwis allegro" - napisał po godz. 13.00 na skrzynkę Kontaktu24 jeden z internautów. Jak opisywał, "każdy z użytkowników logując się na swój profil widzi widzi profil innego, losowego użytkownika!".

O "wielkiej awarii na Allegro" pisały na Kontakt24 także kolejne osoby.

"Można zalogować się do konta innego użytkownika, wykonywać na nim operacje - edytować dane, kupować, czyli w pełni korzystać z jego konta, uzyskać dane osobowe - to chyba jest skandal" - czytamy. Posty podobnej treści pojawiły się również na Facebooku Allegro.

Po pewnym czasie zalogowanie do serwisu stało się niemożliwe.

- Mieliśmy usterkę techniczną, zrestartowaliśmy system (Allegro) i serwis jest już dostępny w pełnej funkcjonalności. Kłopoty z logowaniem i korzystaniem z Allegro trwały ok 1,5 godz. To była usterka techniczna związana z wdrożeniem nowego oprogramowania dla jednej z funkcji serwisu a nie żaden atak - tłumaczy tvn24bis.pl Paweł Klimiuk z Allegro.
A co, gdy ktoś kupił przedmiot korzystając z cudzego konta?

- W każdym przypadku konieczności wyjaśnienia czegokolwiek z serwisem prosimy o kontakt z działem obsługi klienta poprzez formularz kontaktu na stronie Allegro lub poprzez nasz profil na FB - odpowiada Paweł Klimiuk.

O dzisiejszych problemach Allegro napisał również portal niebezpiecznik.pl, który przypomina, że podobne "mieszanie kont" miało miejsce w przeszłości na serwisach GoldenLine oraz OLX.pl.

Rynkowy gigant

Należące do spółki Naspers Allegro jest największym polskim serwisem z internetowymi aukcjami. Ma 12,5 mln użytkowników miesięcznie. Firma jest wyceniana na 30 mld złotych, czyli 8,2 mld dolarów. Naspers kupił Allegro w 2007 roku za 1,44 mld dolarów. Model przejęty z Polski stosuje również w Czechach, Estonii, Węgrzech, Rosji, czy Ukrainie.

Naspers jest największą pod względem wielkości rynkowej firmą w Afryce. Prowadzi biznes w branży e-commerce w 12 krajach na całym świecie. Ma udziały m.in. w rosyjskim serwisie społecznościowym Mail.ru oraz chińskim portalu Tencent.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (3)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
SKIDD
Obstawiam wstęp do podatku od e-supermarketów. Teraz "obrotni" allegrowicze będą automatycznie raportowani do fiskusa.
  • 0
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane