• rozwiń

Temat: Motoryzacja

Dodatkowy pas na A2. Od piątku utrudnienia dla kierowców

Korek na autostradzie. Dlaczego bramki awaryjne nie zawsze są otwierane? Odtwórz: Korek na autostradzie. Dlaczego bramki awaryjne nie zawsze są otwierane?
Korek na autostradzie. Dlaczego bramki awaryjne nie zawsze są otwierane? "Źródło: TVN Turbo"

W piątek ruszają przygotowania do rozbudowy 16-kilometrowego fragmentu autostrady A2 stanowiącego południową obwodnicę Poznania. Jezdnia zostanie powiększona do trzech pasów w obu kierunkach. Kierowcy poszerzonym odcinkiem pojadą pod koniec roku.

Pierwsze prace na obwodnicy ruszą w piątek wieczorem. Drogowcy rozpoczną odgradzanie terenu na obwodnicy, na którym będą prowadzone prace. Wytyczane będą tymczasowe pasy włączania się do ruchu oraz tak zwane przewiązki na węzłach Poznań Komorniki oraz Poznań Luboń.

Utrudnienia dla kierowców

Prace przygotowawcze będą prowadzone przez pierwsze dwa weekendy marca. W tym czasie kierowców czekają następujące utrudnienia:

Węzeł Poznań Komorniki:

- od 1.03 od godz. 20.00 do 4.03 do godz. 6.00. Pojazdy będą się poruszały tylko pasem wolnym na jezdni południowej (kierunek Warszawa),

- od 8.03 od godz. 20.00 do 11.03 do godz. 6.00. Pojazdy będą się poruszały tylko pasem wolnym na jezdni północnej (kierunek Świecko).

Węzeł Poznań Luboń:

- od 1.03 od godz. 20.00 do 4.03 do godz. 6.00. Pojazdy będą się poruszały tylko pasem wolnym na jezdni południowej (kierunek Warszawa),

- od 8.03 od godz. 20.00 do 11.03 do godz. 6.00. Pojazdy będą się poruszały tylko pasem wolnym na jezdni północnej (kierunek Świecko).

Prace pomiędzy Węzłem Poznań Zachód a Węzłem Poznań Komorniki:

W dniach 4-15 marca będą czynne dwa pasy ruchu, pojazdy z pasa szybkiego będą jechały pasem wolnym, a pojazdy z pasa wolnego pasem awaryjnym.

Trzeci pas na A2

Faktyczny start rozbudowy autostrady z użyciem ciężkiego sprzętu ma się rozpocząć 18 marca.

Trzeci pas ruchu w zostanie dobudowany na odcinku od węzła Poznań Krzesiny do węzła Poznań Zachód. Pierwszy etap prac ma polegać na poszerzeniu jezdni, a także na wzmocnieniu istniejącej nawierzchni, wymianie oświetlenia i barier ochronnych. Zakończenie tego zakresu robót przewidziano na grudzień tego roku.

W pierwszej połowie przyszłego roku zostaną rozbudowane i dobudowane nowe ekrany akustyczne oraz zainstalowanych będzie 10 tablic informacyjnych. Inwestycja warta 200 mln zł zostanie ukończona w czerwcu 2020 roku. Głównym wykonawcą prac jest wyłonione w publicznym przetargu konsorcjum A2Route.

- Dobrą wiadomością przede wszystkim dla kierowców jest to, że najważniejszy zakres prac, czyli dobudowa trzeciego pasa zrealizowana zostanie o pół roku szybciej, niż pierwotnie zakładaliśmy i zostanie zakończona w tym roku - powiedziała na środowej konferencji prasowej rzecznik Autostrada Wielkopolska Zofia Kwiatkowska.Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane