• rozwiń

Minister zapowiada "500 plus" dla nauczycieli. Ale nie dla wszystkich

500 plus dla nauczycieli Odtwórz: 500 plus dla nauczycieli
500 plus dla nauczycieli "Źródło: tvn24"

"500 plus" dla nauczycieli to jedna z "niespodzianek" zapowiedzianych przez minister edukacji Annę Zalewską. Szczegółowe informacje na temat tego dodatku nie są na razie znane, 4 września ma je przedstawić premier Beata Szydło. Pomysł skrytykował już szef Związku Nauczycielstwa Polskiego.

Najnowszym pomysłem resortu edukacji nie zostaną jednak objęci wszyscy nauczyciele. - Razem przygotowaliśmy ustawę o finansowaniu oświaty, dyskutowaliśmy o podwyżkach, razem dokonywaliśmy zmian w karcie nauczyciela. Tam się pojawi 500 plus dla nauczyciela dyplomowanego, ale to niespodzianka - zapowiedziała minister Zalewska w niedzielę w Radiu ZET.

Dodatek dla nauczycieli

Nie wiadomo, czy 500 plus będzie oznaczało pojedyncze świadczenie, czy stały dodatek. Szczegółowe informacje na ten temat premier Szydło ma ujawnić w poniedziałek 4 września, czyli w dniu rozpoczęcia roku szkolnego. Jest to również początek reformy oświaty, która wprowadza 8 klas szkoły podstawowej, 4-letnie licea ogólnokształcące, 5-letnie technika i dwustopniowe szkoły branżowe. W wyniku tej reformy gimnazja zostaną zlikwidowane.

Pomysł wprowadzenie programu 500 plus dla nauczycieli skrytykował Sławomir Broniarz, prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego (ZNP). Jego zdaniem nie jest to systemowe rozwiązanie, a "kiełbasa wyborcza", która ma ostudzić nastroje wokół reformy edukacji.

Anna Zalewska ripostowała, że prace nad 500 plus dla nauczycieli trwały od wielu miesięcy, a co więcej, mieli w nich uczestniczyć przedstawiciele ZNP. - Jestem zadziwiona. Widocznie pan prezes (Broniarz-red.) nie ma komunikacji ze swoimi członkami, którzy od listopada intensywnie pracują właśnie nad tymi zmianami - powiedziała dziennikarzom w poniedziałek minister edukacji.

- Na Radzie Ministrów ta ustawa staje 12 września. Będziemy mieć okazję na ten temat dyskutować - dodała.

Podwyżki

Zapowiedziała również, że wszyscy nauczyciele otrzymają podwyżki.  - O tym będzie mówiła pani premier 4 września. Chce tę radość komunikowania zostawić na bardzo ważny dzień, na początek roku szkolnego - podkreśliła Zalewska.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (5)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
tokmada
Rozdawnictwa ciąg dalszy...
Myślę, że kwestią czasu jest jakieś rozwiązanie tego: wzorem PZPR wprowadzą specjalne profity dla członków partii i warunkiem załapania się na dodatki, podwyżki czy otrzymanie awansów będzie posiadanie legitymacji partyjnej :)
  • 0
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij
Herer
a nie prościej byłoby zrobić 500+ dla wszystkich?
  • 3
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane