• rozwiń
  • WIG20 2335.86 -0.28%
  • WIG30 2669.69 -0.35%
  • WIG 60750.64 -0.29%
  • sWIG80 11965.06 +0.04%
  • mWIG40 4031.58 -0.49%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Kurczaczki, pizza, kawa. Sieć restauracji otworzy więcej lokali

"Płać, ile chcesz" w restauracjach Odtwórz: "Płać, ile chcesz" w restauracjach
Foto: Sorbis.com/Shutterstock Foto: Amrest rozwija również działalność w Europie Zachodniej, Rosji oraz Chinach | Video: "Płać, ile chcesz" w restauracjach

AmRest może znacznie przyspieszyć tempo otwarć w 2017 roku - podała spółka. W tym roku planuje otworzyć około 200 restauracji. Notowana na warszawskiej giełdzie grupa prowadzi placówki w Europie Środkowo-Wschodniej, rozwija również działalność w Europie Zachodniej, Rosji oraz Chinach.

O planach rozwoju poinformował podczas piątkowej telekonferencji Mark Chandler, członek zarządu AmRestu ds. finansowych.

-  Planujemy otworzyć w tym roku ponad 200 restauracji. Prawie połowa umów na ten rok jest podpisana, część jest już podpisana na 2018 rok - powiedział Chandler podczas telekonferencji.

Inwestycje w gastronomii

AmRest podał, że strategia grupy, ukierunkowana na rozwój sprawdzonych i dojrzałych marek portfela, w praktyce przekłada się na rozwijanie przede wszystkim sieci KFC oraz Starbucks w Europie, a także dalszy wzrost skali sieci La Tagliatella w Hiszpanii.

"Utrzymujące się korzystne uwarunkowania makroekonomiczne na rynkach Europy Środkowo-Wschodniej i Hiszpanii, wzrost liczby odwiedzin restauracji Grupy AmRest oraz rosnący udział wydatków na konsumpcję poza domem sprzyjają rosnącym trendom w branży gastronomicznej. Czynniki te zachęcają do zwiększenia aktywności inwestycyjnej w obrębie wymienionych marek" - napisano w sprawozdaniu zarządu za 2016 r.

W 2016 roku Grupa AmRest otworzyła 146 nowych restauracji.

Wybór lokalizacji

W ocenie zarządu na obecnych rynkach działalności istnieje duży potencjał do wzrostu obecnych już tu marek. Zarząd podkreśla usprawnienie wyboru lokalizacji, niższe koszty nowych otwarć oraz poprawiające się wyniki operacyjne w poszczególnych markach, co pozwala osiągać coraz wyższe stopy zwrotu z zainwestowanego kapitału.

Z kolei rozwój "lżejszych" typów lokali, jak  KFC Kiosk, Pizza Hut Express oraz Pizza Hut Delivery zwiększył dostępność lokali i przez to możliwość znacznego przyspieszenia tempa otwarć.

Jak podano, AmRest monitoruje rynek fuzji i przejęć pod kątem potencjalnych przejęć. W obszarze zainteresowań "znajdują się przede wszystkim podmioty prowadzące restauracje w obrębie marek obecnych w portfelu AmRest oraz nowe koncepty działające na obecnych rynkach działalności grupy".

Na koniec 2016 roku sieć restauracji AmRestu liczyła 1181 lokali, z czego 1048 własnych. 146 lokali zostało otwartych, 13 zamkniętych, a 144 lokale dołączyły do sieci w wyniku przejęć.

W tym roku 15 marca spółka podała, że podpisała porozumienie z KFC France SAS w sprawie przecięcia 42 lokali KFC we Francji.

 

Kawa w hipsterskim wydaniu:

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane