• rozwiń

Temat: Rosja

Źródła: Bruksela przedłuży sankcje wobec Rosji

Sankcje wobec Rosji zostaną przedłużone. Jest wstępna decyzja Odtwórz: Sankcje wobec Rosji zostaną przedłużone. Jest wstępna decyzja
Sankcje wobec Rosji zostaną przedłużone. Jest wstępna decyzja "Źródło: TVN24 BiS"

Ambasadorowie państw członkowskich UE podjęli we wtorek w Brukseli decyzję o przedłużeniu o rok sankcji wobec Rosji - poinformował anonimowo jeden z urzędników Rady Europejskiej. Decyzję musi jeszcze potwierdzić Rada UE.

- Mogę potwierdzić, że ambasadorowie UE zgodzili się przedłożyć Radzie UE decyzję o przedłużeniu restrykcji w odpowiedzi na nielegalną aneksję Krymu i Sewastopola na rok (do 23 czerwca 2018 r.). Wymaga to jeszcze potwierdzenia w drodze formalnego przyjęcia przez Radę odpowiedniego aktu prawnego - powiedział jeden z urzędników Rady Europejskiej, prosząc o zachowanie anonimowości.

W Radzie UE zasiadają przedstawiciele krajów członkowskich na szczeblu ministerialnym.

Rok temu Unia Europejska przedłużyła sankcje gospodarcze wobec zaanektowanego przez Rosję Krymu i Sewastopola na rok, do 23 czerwca 2017 roku.

Sankcje obejmują zakaz importu produktów z Krymu i Sewastopola do UE oraz zakaz inwestowania na półwyspie, który oznacza, że obywatele i firmy z UE nie mogą kupować tam nieruchomości, finansować firm krymskich i świadczyć związanych z tym usług.

Restrykcje dotyczą też usług turystycznych; statki turystyczne z UE nie mogą zawijać do portów na półwyspie, z wyjątkiem sytuacji nadzwyczajnych.

Sankcje zakazują też eksportu na Krym niektórych dóbr i technologii w sektorze transportu, telekomunikacji, energii, wydobycia ropy, gazu i minerałów. Zakazane są także techniczne wsparcie, pośrednictwo i usługi budowlane oraz inżynieryjne dotyczące tych sektorów.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (2)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane