• rozwiń
  • WIG20 2303.31 -1.19%
  • WIG30 2649.09 -1.03%
  • WIG 59480.64 -0.87%
  • sWIG80 11638.94 +0.08%
  • mWIG40 4036.65 -0.19%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Kolejna seria zwolnień w Almie. Pracę straci ponad 400 osób

Kolejna seria zwolnień w Almie. Pracę straci ponad 400 osób
Foto: materiały prasowe Foto: Alma zapowiada dalsze zwolnienia

Spółka Alma planuje kolejne zwolnienia grupowe - wynika z komunikatu, jaki firma opublikowała na swojej stronie internetowej. „Spółka zawiadomiła właściwy urząd pracy o zwolnieniach kolejnych 425 pracowników” - czytamy.

Jak informuje spółka, bezpośrednimi przyczynami zwolnień grupowych jest redukcja tych placówek, które są nierentowne. Dodatkowo, Alma ma zamiar ograniczyć zatrudnienie w centrali związku ze zmniejszeniem skali działalności.

Seria kłopotów

O kłopotach finansowych Almy informowaliśmy szeroko na stronie tvn24bis.pl. W połowie grudnia ub.r. Sąd Rejonowy w Krakowie postanowił o otwarciu postępowania sanacyjnego Alma Market.

Wniosek w tej sprawie w krakowskim sądzie został złożony we wrześniu. Spółka uznała za konieczne podjęcie restrukturyzacji, by poprawić sytuację finansową i uniknąć upadłości. 

W połowie października Alma złożyła także wniosek o ogłoszenie upadłości obejmującej likwidację majątku. Jednocześnie spółka podtrzymała wówczas złożony wcześniej wniosek o otwarcie postępowania sanacyjnego. Na początku października Alma poinformowała także o końcu programu lojalnościowego o nazwie Klub Konesera.Natomiast pod koniec października działalność zakończył sklep internetowy Alma24.pl.

Wcześniejsze zwolnienia

Już we wrześniu Alma Market informowała o zwolnieniach grupowych obejmujących do 1321 pracowników, czyli blisko jedną trzecią załogi. W listopadzie Alma dodała, że planuje kolejne zwolnienia grupowe, ze względu na redukcję nierentownych placówek handlowych, a także zamiar ograniczenia zatrudnienia w centrali w związku ze zmniejszeniem skali działalności. Tym razem pracę straciło kolejnych 383 pracowników.

O KŁOPOTACH ALMY PISALIŚMY RÓWNIEŻ W MAGAZYNIE TVN24

Zobacz: Pracownicy zostali bez wypłat. Alma przeprasza, ale pieniędzy nie ma (Film z 14.11.2016)

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (2)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
Przybył
W mojej mieścinie jest sklep społem z pustymi pułkami. Puszka pepsi (gdy jeszcze było) kosztowała 2 złote. Sklep działa tak od kilku lat, kobiety przychodzą do pracy i siedzą na zapleczu. Na tej samej ulicy jest sklep osiedlowy w którym zawsze jest kolejka. Niech mi ktoś wytłumaczy jak to możliwe że on ciągle działa?
 • 0
 • 0
 • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane