• rozwiń

Kolejna seria zwolnień w Almie. Pracę straci ponad 400 osób

Kolejna seria zwolnień w Almie. Pracę straci ponad 400 osób
Foto: materiały prasowe Foto: Alma zapowiada dalsze zwolnienia

Spółka Alma planuje kolejne zwolnienia grupowe - wynika z komunikatu, jaki firma opublikowała na swojej stronie internetowej. „Spółka zawiadomiła właściwy urząd pracy o zwolnieniach kolejnych 425 pracowników” - czytamy.

Jak informuje spółka, bezpośrednimi przyczynami zwolnień grupowych jest redukcja tych placówek, które są nierentowne. Dodatkowo, Alma ma zamiar ograniczyć zatrudnienie w centrali związku ze zmniejszeniem skali działalności.

Seria kłopotów

O kłopotach finansowych Almy informowaliśmy szeroko na stronie tvn24bis.pl. W połowie grudnia ub.r. Sąd Rejonowy w Krakowie postanowił o otwarciu postępowania sanacyjnego Alma Market.

Wniosek w tej sprawie w krakowskim sądzie został złożony we wrześniu. Spółka uznała za konieczne podjęcie restrukturyzacji, by poprawić sytuację finansową i uniknąć upadłości. 

W połowie października Alma złożyła także wniosek o ogłoszenie upadłości obejmującej likwidację majątku. Jednocześnie spółka podtrzymała wówczas złożony wcześniej wniosek o otwarcie postępowania sanacyjnego. Na początku października Alma poinformowała także o końcu programu lojalnościowego o nazwie Klub Konesera.Natomiast pod koniec października działalność zakończył sklep internetowy Alma24.pl.

Wcześniejsze zwolnienia

Już we wrześniu Alma Market informowała o zwolnieniach grupowych obejmujących do 1321 pracowników, czyli blisko jedną trzecią załogi. W listopadzie Alma dodała, że planuje kolejne zwolnienia grupowe, ze względu na redukcję nierentownych placówek handlowych, a także zamiar ograniczenia zatrudnienia w centrali w związku ze zmniejszeniem skali działalności. Tym razem pracę straciło kolejnych 383 pracowników.

O KŁOPOTACH ALMY PISALIŚMY RÓWNIEŻ W MAGAZYNIE TVN24

Zobacz: Pracownicy zostali bez wypłat. Alma przeprasza, ale pieniędzy nie ma (Film z 14.11.2016)

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane