• rozwiń
  • WIG20 2303.31 -1.19%
  • WIG30 2649.09 -1.03%
  • WIG 59480.64 -0.87%
  • sWIG80 11638.94 +0.08%
  • mWIG40 4036.65 -0.19%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Ten ruch może uratować Almę. Jest inwestor i odważna decyzja

Foto: Wojciech Pacewicz/PAP Foto: Alma boryka się z problemami

Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Almy przegłosowało podniesienie kapitału o 5,5 mln zł przez emisję do 5,5 mln akcji serii H z wyłączeniem prawa poboru - wynika z uchwał walnego zgromadzenia. Ponadto akcjonariusze zdecydowali o ustanowieniu kapitału docelowego w wysokości 4,17 mln zł.

"Podwyższa się kapitał zakładowy spółki poprzez emisję nie więcej niż 5,5 mln akcji serii H o wartości nominalnej 1,00 zł każda. Emisja akcji serii H nastąpi w drodze subskrypcji prywatnej skierowanej wyłącznie do inwestora Tomasza Żarneckiego. Cena emisyjna akcji serii H zostaje oznaczona na 1 zł za każdą akcję serii H" - napisano w komunikacie Almy.

Jednocześnie akcjonariusze zdecydowali o ustanowieniu kapitału docelowego w wysokości 4,17 mln zł.

Obecnie kapitał zakładowy Almy wynosi 5,56 mln zł i dzieli się na 5,56 mln akcji. Upoważnienie do wykorzystania kapitału docelowego ma trwać do 4 stycznia 2019 roku.

Z uzasadnienia uchwały o emisji serii H wynika, że jej celem jest "dokapitalizowanie spółki w przypadku otwarcia postępowania restrukturyzacyjnego - sanacyjnego spółki przez właściwy sąd".

Postępowanie sanacyjne

W połowie grudnia ub.r. Sąd Rejonowy w Krakowie postanowił o otwarciu postępowania sanacyjnego Alma Market.

Wniosek w tej sprawie w krakowskim sądzie został złożony we wrześniu. Spółka uznała za konieczne podjęcie restrukturyzacji, by poprawić sytuację finansową i uniknąć upadłości.

W połowie października Alma złożyła także wniosek o ogłoszenie upadłości obejmującej likwidację majątku. Jednocześnie spółka podtrzymała wówczas złożony wcześniej wniosek o otwarcie postępowania sanacyjnego. Na początku października Alma poinformowała także o końcu programu lojalnościowego o nazwie Klub Konesera.

Natomiast pod koniec października działalność zakończył sklep internetowy Alma24.pl.

Zwolnienia

We wrześniu Alma Market informowała o zwolnieniach grupowych obejmujących do 1321 pracowników, czyli blisko jedną trzecią załogi. W listopadzie Alma dodała, że planuje kolejne zwolnienia grupowe, ze względu na redukcję nierentownych placówek handlowych, a także zamiar ograniczenia zatrudnienia w centrali w związku ze zmniejszeniem skali działalności. Tym razem pracę straciło kolejnych 383 pracowników.

O KŁOPOTACH ALMY PISALIŚMY RÓWNIEŻ W MAGAZYNIE TVN24

 

Pracownicy zostali bez wypłat. Alma przeprasza, ale pieniędzy nie ma. Zobacz materiał TVN24 BiS (14.11.2016):


Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (3)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
Szatański
Ja zaś czekam na odważną decyzję przelewu na moje konto trzech zaległych pensji - może się wreszcie zarząd odważy. Panu prezesowi życzę straty paru kilogramów, bo nie daj na zawał zejdzie i nie będzie jak kasy odzyskać.
 • 0
 • 0
 • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane