• rozwiń
  • WIG20 2173.75 +0.82%
  • WIG30 2463.94 +0.89%
  • WIG 57297.12 +0.70%
  • sWIG80 11452.13 -0.32%
  • mWIG40 3670.47 +0.71%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Alma kończy z programem dla koneserów. Zamyka kolejne sklepy

Alma kończy z programem dla koneserów. Zamyka kolejne sklepy
Foto: Alma Foto: Klub Konesera zakończy swoją działalność 2 grudnia 2016 roku

Alma Market poinformowała o planowanym zakończeniu programu lojalnościowego o nazwie Klub Konesera. To kolejny krok w programie restrukturyzacji polskiej sieci delikatesów. W ostatnich dniach Alma zamknęła sklepy, m.in. w Lublinie, Warszawie, Rzeszowie. Dziś akcje spółki na warszawskiej giełdzie zdrożały o jedną czwartą.

Klub Konesera Almy to program lojalnościowy, dzięki któremu klienci sieci zbierają punkty podczas robienia zakupów. Członkowie Klubu mogą liczyć na promocje, a zebrane punkty wymieniać na nagrody rzeczowe.

Jak poinformowała Alma na swojej stronie internetowej, klub zakończy swoją działalność 2 grudnia 2016 roku. Do tego czasu uczestnicy programu mogą wykorzystać zebrane punkty - dodała spółka.

Restrukturyzacja i zwolnienia

16 września Alma Market złożyła w krakowskim sądzie wniosek o otwarcie postępowania sanacyjnego. Spółka uznała za konieczne podjęcie restrukturyzacji, by poprawić sytuację finansową i uniknąć upadłości - podała wtedy w komunikacie.

W ramach restrukturyzacji ma dojść do zwolnień grupowych pracowników, które mają objąć ok. 1300 osób.

Jednocześnie spółka skorygowała prognozę wyników na 2016 rok. Zgodnie z aktualnymi szacunkami, jej przychody wyniosą 660 mln zł, a nie ponad 900, jak zakładano w marcu tego roku. Firma zrezygnowała z podawania wyniku netto. W marcu zakładała ponad 7 mln zł zysku netto.

Zarząd zdecydował się na korektę, uwzględniając wielkość sprzedaży w okresie dwóch miesięcy trzeciego kwartału roku i poziom zrealizowanej sprzedaży w pierwszej połowie września 2016 r. Korekta zakłada, że w spółce zostaną wprowadzone "znaczne zmiany w jej funkcjonowaniu i nie powstaną oraz nie ujawnią się okoliczności negatywne".

Likwidacja sklepów

21 września spółka poinformowała, że jej wierzyciel Zbigniew Jurasz złożył dzień wcześniej wniosek o ogłoszenie upadłości obejmującej likwidację majątku spółki. Zostanie on włączony do wspólnego rozpoznania z wnioskiem o otwarcie postępowania restrukturyzacyjnego.

Portal dlahandlu.pl podał, że na początku października Alma zamknęła sklepy w Lublinie przy Al. Spółdzielczości Pracy oraz w Warszawie przy ul. Puławskiej. Wcześniej zlikwidowano sklepy w Pruszkowie, Piasecznie, Rzeszowie i Opolu.

Do sieci należy obecnie 37 placówek.

We wtorek ceny akcji Almy wystrzeliły w górę. O godz. 16.15 zyskiwały aż 24,58 proc.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (2)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
Jas80
 • 0
 • 0
 • zgłoś naruszenie
zamknij
Barbara789
Czekam na realizację zamówienia (wymiana uzbieranych punktów na nagrodę rzeczową) już prawie miesiąc. Nie wygląda to obiecująco....
 • 0
 • 0
 • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane