• rozwiń

Aleksander Kwaśniewski u Jolanty Pieńkowskiej. O Ukrainie

Aleksander Kwaśniewski u Jolanty Pieńkowskiej. O Ukrainie

Dążenie do zajęcia Debalcewe przez separatystów wpieranych przez stroną rosyjską można rozpatrywać jedynie, jako otwarte naruszenie porozumienia z Mińska - tak uważa polskie MSZ. Jaka powinna być reakcja Polski na eskalację konfliktu na Ukrainie? O 20.30 w TVN24 Biznes i Świat gościem Jolanty Pieńkowskiej będzie były Prezydent RP Aleksander Kwaśniewski.

Na ostrą sytuację na Ukrainie zareagował też sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg. Wezwał on, Rosjan do wycofania się ze wschodu Ukrainy, a także zaprzestania udzielania wsparcia separatystom. Wyraził też "głębokie zaniepokojenie" sytuacją w mieście Debalcewe.

Poroszenko oznajmił, że operacja w Debalcewe, o które od zeszłego tygodnia toczyły się zacięte walki sił rządowych z separatystami, była konieczna, by donieść wspólnocie międzynarodowej, iż strona przeciwna łamie porozumienia pokojowe z Mińska.

W sprawie oblężenia Debalcewe wypowiedział się minister obrony narodowej Tomasz Siemoniak: - Uważamy, że mimo tych napięć, mimo ofiar w ciągu ostatnich dni, świat powinien się skoncentrować na tym, by wdrożyć porozumienie mińskie i żeby zaczęto drogą dialogu i pokoju tam iść.

Oglądaj "Świat" od poniedziałku do piątku w TVN24 Biznes i Świat o 20.30.


Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane