• rozwiń

"Spadek sprzedaży prasy". Koncern zwiększy zwolnienia grupowe

"Spadek sprzedaży prasy". Koncern zwiększy zwolnienia grupowe
Foto: Szczebrzeszynski/Wikipedia (PD-self) Foto: Agora ogłosiła zwolnienia grupowe

Agora chce zwiększyć liczbę osób objętych zwolnieniem grupowym z 135 do około 190. Tym samym pracę straciłoby 9,6 proc. zatrudnionych w spółce na dzień 6 grudnia 2016 r. - podała spółka w komunikacie.

"Zarząd spółki w dniu 6 grudnia 2016 roku zwróci się do związku zawodowego działającego przy spółce i rady pracowników spółki o przystąpienie do konsultacji w powyższej sprawie" - poinformowała Agora.

Zwolnienia grupowe

W październiku zarząd Agory informował, że do końca 2016 roku planuje zwolnienia do 135 pracowników, czyli 6,8 proc. zatrudnionych wówczas w spółce. Przyczyną planowanych działań restrukturyzacyjnych, w tym ograniczenia zatrudnienia, była utrzymująca się "rynkowa recesja w wydatkach na reklamę prasową oraz spadek sprzedaży egzemplarzowej prasy".

W listopadzie spółka podała, że szacuje wysokość rezerwy związanej z restrukturyzacją zatrudnienia w spółce (do 135 pracowników) na około 5,6 mln zł. Kwota ta miała obciążyć wynik spółki i grupy w czwartym kwartale 2016 r.

 

Zwolnienia w Airbus Helicopters:

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (6)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane