• rozwiń
  • WIG20 2233.87 +0.35%
  • WIG30 2531.47 +0.32%
  • WIG 58751.67 +0.22%
  • sWIG80 11571.42 -0.14%
  • mWIG40 3746.86 -0.06%

Ostatnia aktualizacja: 2019-11-15 17:15

Dostosuj

Zostań agentem. Wywiad rekrutuje na targach pracy

Uwiedziony, upity i okradziony. Duża wpadka agenta FBI Odtwórz: Uwiedziony, upity i okradziony. Duża wpadka agenta FBI
Uwiedziony, upity i okradziony. Duża wpadka agenta FBI "Źródło: tvn24bis"

Agencja Wywiadu szuka kandydatów na największych targach pracy w Warszawie. Nowy pracownik może liczyć na około 4,5 tysiąca złotych na rękę.

Jak przekazali przedstawiciele AW (ze względu na charakter służby chcieli pozostać anonimowi), w ostatnich latach ich aktywność w przestrzeni publicznej wzrosła, m.in. pojawili się w mediach społecznościowych, zmodernizowali stronę internetową i rozpoczęli cykliczne wykłady na uczelniach wyższych.

- Stanowi to spójną, świadomą i przemyślaną politykę, która ma służyć upowszechnianiu wiedzy na temat zadań stawianych przed Agencją Wywiadu, jej roli w systemie bezpieczeństwa krajowego i międzynarodowego oraz budowaniu społecznego zaufania do Agencji - dodali. Wskazali, że kolejnym celem jest "ułatwienie wyszukiwania wartościowych kandydatów".

"Ciekawy i solidny pracodawca"

Według przedstawicieli Agencji Wywiadu, dzięki komunikacji ze społeczeństwem przy pomocy współczesnych środków dołączyli "do grona najlepszych demokratycznych służb wywiadowczych, których obecność w przestrzeni publicznej jest już od dawna w wielu krajach standardem". Dodali, że tak działa się już m.in. w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i Izraelu.

Dlatego - według AW - uczestnictwo w największych w Polsce targach pracy Absolvent Talent Days, które odbędą się we wtorek na stadionie PGE Narodowym w Warszawie, jest "naturalną kontynuacją budowy wizerunku nowoczesnej służby wywiadowczej oraz ciekawego i solidnego pracodawcy".

- To jest pierwsza edycja targów, w których bierzemy udział. W edycji jesiennej Absolvent Talent Days mieliśmy już swoje stoisko w Gdańsku, Poznaniu, Krakowie, Katowicach i Wrocławiu - poinformowali przedstawiciele AW. We wtorek ich stoisko będzie również na targach na stadionie PGE Narodowym w Warszawie. - Do tej pory nasze wcześniejsze targi pracy cieszyły się sporym zainteresowaniem - dodali.

Kampania

Aby dotrzeć do młodych Polaków, którzy wchodzą na rynek pracy, AW rozpoczęła ostatnio kampanię informacyjno-promocyjną pod hasztagiem #genWywiadu. Przy jej pomocy poszukuje kandydatów do służby. - Rozpoczynając dialog z młodym pokoleniem Polaków przy wykorzystaniu znanych mu kanałów informacyjnych i języka, nie naruszamy tym samym powagi urzędu - zaznaczyli przedstawiciele AW.

Jak podkreślili, nowe działania, pozwalające dotrzeć do większej liczby, zwłaszcza młodych, potencjalnych kandydatów, "nie oznaczają jednoczesnej rezygnacji z tradycyjnych form rekrutacji prowadzonych w oparciu o specyficzne metody właściwe dla służby wywiadowczej".

Zarobki

Każdy przyszły oficer Agencji Wywiadu musi sprostać wszystkim kryteriom procedury kadrowej, która trwa około pół roku. Po pozytywnym przejściu etapu rekrutacji nowy pracownik AW może liczyć na wynagrodzenie rzędu 4,5 tysiąca zł netto, a po ukończeniu kilkumiesięcznego szkolenia oficerskiego - prawie 5 tysięcy zł netto.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (4)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
Stefan_007
Oczami wyobraźni widzę obsługę stoiska AW na targach pracy chodzącą w kominiarkach.
Swoją drogą, ciekawe czy dużo jest chętnych do tej pracy, przy świadomości tego, że jakiś nieodpowiedzialny polityk znów może ujawnić dane agentów i narazić ich na śmiertelne niebezpieczeństwo...
 • 7
 • 0
 • zgłoś naruszenie
zamknij
Stefan_007
Ciekaw jestem, czy w obecnych realiach politycznych wśród wymaganych przy aplikowaniu do AW dokumentów znajduje się zaświadczenie od proboszcza z parafii kandydata? ;-)
 • 8
 • 0
 • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane