• rozwiń
  • WIG20 2303.41 -0.31%
  • WIG30 2620.67 -0.27%
  • WIG 58780.55 -0.29%
  • sWIG80 10808.30 -0.24%
  • mWIG40 4066.57 -0.25%

Ostatnia aktualizacja: 2018-12-14 17:15

Dostosuj

Były szef KNF "nie przyznaje się do winy"

Obrońca: Marek Ch. nie przyznaje się do winy Odtwórz: Obrońca: Marek Ch. nie przyznaje się do winy
Obrońca: Marek Ch. nie przyznaje się do winy "Źródło: tvn24"

Były szef Komisji Nadzoru Finansowego Marek Chrzanowski (zgodził się na publikację nazwiska i wizerunku) nie przyznaje się do stawianego mu zarzutu – powiedział w środę dziennikarzom jeden z jego obrońców Radosław Baszuk. W śląskim wydziale Prokuratury Krajowej trwa przesłuchanie byłego urzędnika.

We wtorek prokuratura przedstawiła mu zarzut przekroczenia uprawnień.

Przesłuchanie zostało przerwane ze względu na późną porę. W środę jest kontynuowane.

"Nie przyznał się"

- Nie przyznał się do postawionego mu zarzutu - powiedział dziennikarzom mecenas Baszuk, wchodząc na środowe przesłuchanie. Pytany, czy spodziewa się wniosku o aresztowanie Marka Chrzanowskiego, odpowiedział: - Mamy nadzieję, że nie zostaną wobec niego zastosowane środki zapobiegawcze.

Jak mówił, jego klient czuje się "niekomfortowo". - Jak każda osoba zatrzymana i dowieziona do prokuratury celem przesłuchania - dodał.

Poinformował, że Marek Chrzanowski składa "obszerne wyjaśnienia i odpowiada na wszystkie pytania". - Nie przyznaje się do winy - zaznaczył.

Były szef KNF został zatrzymany we wtorek rano w Warszawie przez CBA, a następnie przewieziony do prokuratury w Katowicach. Tego dnia był tam przesłuchiwany przez ponad 9 godzin. Jak mówił po wtorkowej części przesłuchania szef śląskiego wydziału PK Tomasz Tadla, Marek Chrzanowski składa bardzo obszerne wyjaśnienia, do wtorkowego wieczoru protokoły z przesłuchania podejrzanego liczyły 35 stron.

We wtorek przed godziną 23. prokuratura poinformowała dziennikarzy, że czynności z udziałem podejrzanego będą kontynuowane następnego dnia. Jak wyjaśnił Tadla, śledczy muszą jeszcze okazać podejrzanemu wiele dokumentów i innych dowodów zgromadzonych w tej sprawie.

Od czasu zatrzymania prokuratura ma 48 godzin na wykonanie czynności z podejrzanym. Po przesłuchaniu podejmie decyzję w sprawie stosowania wobec Marka Chrzanowskiego środków zapobiegawczych.

Chrzanowski złożył dymisję

Działania dotyczące Chrzanowskiego wynikają ze złożonego przez właściciela Getin Noble Banku Leszka Czarneckiego zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa przez ówczesnego przewodniczącego KNF.

Wszczęte kilkanaście dni temu śledztwo dotyczy informacji ujawnionych 13 listopada przez "Gazetę Wyborczą", która napisała, że według Czarneckiego, ówczesny szef KNF Marek C. w marcu 2018 roku miał zaoferować przychylność dla tego banku w zamian za zatrudnienie wskazanej osoby. Czarnecki nagrał tę ofertę i zawiadomił prokuraturę o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez szefa KNF.

Marek Chrzanowski złożył dymisję, a premier tę dymisję przyjął.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (8)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
kg1955
Ziobro i Matołuszek się nie zgodzą na areszt.
 • 2
 • 0
 • zgłoś naruszenie
zamknij
Scrutinizer
A rozważałeś już możliwość ułaskawienia? - najlepiej przed skazaniem, uprawomocnieniem ...a właściwie dlaczego nie przed aresztowaniem, np. w czasie lotu samolotem, aby zapobiec ewentualnemu aresztowaniu? Coś PiS nie trzyma się swoich własnych standardów.
 • 1
 • 0
 • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane