• rozwiń
  • WIG20 2212.15 +1.32%
  • WIG30 2500.06 +1.21%
  • WIG 57986.45 +0.99%
  • sWIG80 11453.40 +0.21%
  • mWIG40 3649.14 +0.05%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Dogodne połączenie z Morzem Czarnym. "Priorytet"

Droga krajowa numer 7 jedną z najniebezpieczniejszych Odtwórz: Droga krajowa numer 7 jedną z najniebezpieczniejszych
Droga krajowa numer 7 jedną z najniebezpieczniejszych "Źródło: tvn24"

Odnoga Via Carpatia dotrze do rumuńskiego portu w Konstancy nad Morzem Czarnym - powiedział minister infrastruktury Andrzej Adamczyk. Dodał, że będzie to dogodne połączenie Morza Czarnego z Bałtykiem.

Adamczyk zaznaczył, że "w sposób naturalny" odnoga Via Carpatia w Rumunii dotrze do portu w Konstancy. - Dalej tą drogą do Polski, do Lublina i później drogą ekspresową S17, drogą ekspresową S7, do portów Trójmiasta. To będzie bardzo dogodny szlak drogowy łączący Morze Czarne z Bałtykiem - dodał.

Połączenie z Morzem Czarnym

Adamczyk podkreślił, że dla Rumunii, ale także dla Polski Via Carpatia jest bardzo ważna. - Dla nas ten południkowy układ szlaków transportowych również jest priorytetem. On jest w realizacji - jestem przekonany, że najbliższe lata to będzie finalizacja tego przedsięwzięcia - ocenił.- To będzie realizacja budowy Via Carpatia na Słowacji, już dzisiaj ona kończy się na Węgrzech. Rumuni bardzo mocno wzięli się do pracy, jeżeli chodzi o tę trasę - dodał.

- Mamy nadzieję na wpisanie tej trasy do sieci bazowej TEN-T (program, którego celem jest stworzenie spójnej sieci transportowej w UE - red.), wniosek o to już został złożony, a jeżeli tak się stanie, to mamy również nadzieję, bo są już praktycznie zapewnienia o współfinansowaniu tej inwestycji ze środków europejskich - zaznaczył minister infrastruktury.
Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane