• rozwiń
    • WIG20 2188.20 +0.70%
    • WIG30 2521.46 +0.73%
    • WIG 56753.79 +0.71%
    • sWIG80 11547.10 +0.62%
    • mWIG40 3939.78 +0.74%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Temat: Rząd PiS

Adamczyk: kluczowy jest program Mieszkanie plus

Morawiecki o rynku tanich mieszkań Odtwórz: Morawiecki o rynku tanich mieszkań
Morawiecki o rynku tanich mieszkań "Źródło: tvn24"

Naszym celem jest likwidacja deficytu mieszkaniowego do końca 2030 roku - powiedział minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk w środę na konferencji podsumowującej dwa lata pracy jego resortu. Pomóc ma w tym m.in. program Mieszkanie plus.

Adamczyk podkreślił, że "kluczowym programem, za który odpowiada Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa jest Narodowy Program Mieszkaniowy, a w nim filar Mieszkanie plus". Zapowiedział, że pierwsze lokale budowane w ramach programu Mieszkanie plus zostaną oddane do użytku pod koniec 2018 r.

- Polska dzisiaj znajduje się w ogonie Europy, jeżeli chodzi o liczbę mieszkań na tysiąc osób. Zmieniamy to - mówił.

Mieszkania z atrakcyjnym czynszem

Przypomniał, że 11 września tego roku weszła w życie ustawa o Krajowym Zasobie Nieruchomości. powołująca instytucję, która już na etapie organizacji podpisuje porozumienia z samorządami i spółkami Skarbu Państwa. W tych porozumieniach wskazywane są grunty, na których mogą powstać budynki mieszkalne.

Efektem tych działań - jak zapowiedział szef resortu infrastruktury - będą "mieszkania dostępne szczególnie dla tych, którzy dzisiaj nie posiadają zdolności kredytowej, a ich dochody nie pozwalają im objąć mieszkań komunalnych". - Dla tych osób, dla tych rodzin, dla wszystkich tych potrzebujących proponujemy mieszkania na wynajem, mieszkania z dojściem do własności - dodał.

Przypomniał, że czynsz w mieszkaniach będzie określany w wydawanym co roku rozporządzeniu Rady Ministrów. - Będzie to czynsz bardzo atrakcyjny, czynsz konkurencyjny w stosunku do tych, które dzisiaj obowiązują na rynku wynajmu nieruchomości mieszkaniowych - zapewnił.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane