• rozwiń

Adam Niedzielski pokieruje NFZ

Szumowski: leki na choroby tarczycy i diabetologiczne są już na terenie Polski Odtwórz: Szumowski: leki na choroby tarczycy i diabetologiczne są już na terenie Polski
Szumowski: leki na choroby tarczycy i diabetologiczne są już na terenie Polski "Źródło: tvn24"

Zastępca prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia do spraw operacyjnych Adam Niedzielski został pełniącym obowiązki prezesem NFZ – poinformowało w piątek na Twitterze Ministerstwo Zdrowia.

"Adam Niedzielski pełniącym obowiązki prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia. Minister zdrowia prof. Łukasz Szumowski w dniu 18 lipca br. powierzył pełnienie obowiązków prezesa NFZ @a_niedzielski, zastępcy prezesa ds. operacyjnych" – czytamy na Twitterze MZ.

Ministerialna kariera

Adam Niedzielski pełnił funkcję zastępcy prezesa NFZ ds. operacyjnych od 2018 r. Wcześniej, jak podaje NFZ, związany był m.in. z Ministerstwem Finansów, Najwyższą Izbą Kontroli, Ministerstwem Sprawiedliwości, a także z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych.

Od 2016 r. pełnił funkcję dyrektora generalnego w Ministerstwie Finansów. W latach 2017-2018 był członkiem rady nadzorczej spółki celowej Aplikacje Krytyczne. Ponadto od stycznia do lipca 2018 r. był powołanym na wniosek Ministra Finansów członkiem Rady Narodowego Funduszu Zdrowia.

Niedzielski jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej na dwóch kierunkach: ekonomia oraz metody ilościowe i systemy informacyjne. W 2003 r. uzyskał stopień doktora nauk ekonomicznych, nadany przez Instytut Nauk Ekonomicznych PAN.

Dotychczasowy prezes NFZ Andrzej Jacyna zrezygnował ze stanowiska w środę. Jak mówił wtedy minister Szumowski, "o powody rezygnacji należy zapytać bezpośrednio prezesa". Przekonywał również, że Jacyna "ma nowe wyzwania".

Andrzej Jacyna był prezesem NFZ od 2018 r. Wcześniej, w latach 2016-2018 był pełniącym obowiązki szefem NFZ.
Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane