• rozwiń

Temat: Motoryzacja

Korki na A4. Drogowcy ostrzegają, na kierowców czeka woda

Korek na autostradzie. Dlaczego bramki awaryjne nie zawsze są otwierane? Odtwórz: Korek na autostradzie. Dlaczego bramki awaryjne nie zawsze są otwierane?
Korek na autostradzie. Dlaczego bramki awaryjne nie zawsze są otwierane? "Źródło: TVN Turbo"

Kierowcy planujący swoją podróż autostradą A4 muszą przygotować się na utrudnienia pod Wrocławiem. Wszystko z powodu trwającego remontu w rejonie Punktu Poboru Opłat Karwiany i tworzących się w związku z tym korków - poinformowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Zakończenie prac planowane jest w pierwszym tygodniu lipca.

Dyrekcja poinformowała w komunikacie, że obecnie wyłączone z ruchu są trzy bramki na jezdni w kierunku Katowic, a ruch w rejonie PPO odbywa się jezdnią do Wrocławia w obu kierunkach.

Utrudnienia na A4

GDDKiA apeluje do kierowców podróżujących w kierunku Opola i Katowic o zjeżdżanie z autostrady możliwie jak najwcześniej i korzystanie z dróg alternatywnych lub wyznaczonego objazdu zalecanego dla pojazdów do 3,5 tony.

"W celu jak najlepszego przepływu informacji o tworzących się zatorach, na znakach zmiennej treści nad autostradą, wyświetlane są informacje o długości zatoru przed PPO Karwiany" - podano w komunikacie.

Dyrekcja dodała, że takie informacje będą wyświetlane na tablicach już od Zgorzelca, aby kierowcy mogli odpowiednio wcześniej zjechać z autostrady. Dodatkowo przed węzłem Kąty Wrocławskie oraz Pietrzykowice ustawione zostały tablice mobilne informujące o zatorze i objeździe dla pojazdów o masie do 3,5 tony.

Zgodnie z zapewnieniami GDDKiA, dla kierowców stojących w korku zapewniona została woda pitna, która jest zlokalizowana w pasie rozdziału autostrady w okolicach przejazdów awaryjnych przed i za PPO.

Jednocześnie podkreślono, że przejazdy pojazdów nienormatywnych, czyli takich, których naciski osi wraz z ładunkiem lub bez niego są większe od dopuszczalnych, przewidzianych dla danej drogi, w czasie trwania remontu na PPO Karwiany nie są możliwe. Jak dodano, Inspekcja Transportu Drogowego może przeprowadzać kontrole.

Remont autostrady A4 w rejonie PPO Karwiany jest ostatnim etapem prac na odcinku od Przylesia (granica z województwem opolskim) do Wrocławia. W poprzednich latach wyremontowano prawie 80 kilometrów autostrady na tym odcinku. "Został około kilometrowy fragment w obrębie PPO Karwiany, a zakończenie prac planowane jest w pierwszym tygodniu lipca" - poinformowała GDDKiA.

Wykonawcą remontu jest spółka Strabag Infrastruktury Południe. Koszt inwestycji to ponad 9,5 miliona złotych brutto.
Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane