• rozwiń
  • WIG20 2359.48 +1.60%
  • WIG30 2697.20 +1.46%
  • WIG 60220.86 +1.25%
  • sWIG80 11485.65 +0.06%
  • mWIG40 4109.41 +0.79%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 16:15

Dostosuj

"Dosyć twarde, bezpardonowe rozwiązanie". Nowy pomysł w sprawie 500 plus

Żłobki nie dla nieszczepionych dzieci. Częstochowscy radni przyjęli uchwały Odtwórz: Żłobki nie dla nieszczepionych dzieci. Częstochowscy radni przyjęli uchwały
Żłobki nie dla nieszczepionych dzieci. Częstochowscy radni przyjęli uchwały "Źródło: Fakty TVN"

Proponujemy, aby wypłata świadczeń w ramach 500 plus była uzależniona od spełnienia obowiązku szczepień - powiedziała w czwartek przewodnicząca klubu Nowoczesnej Kamila Gasiuk-Pihowicz.

Gasiuk-Pihowicz w czwartek na konferencji prasowej w Sejmie podkreśliła, że obowiązek szczepień w Polsce, powinien być zdecydowanie egzekwowany, ponieważ - jak zauważyła - chodzi o zdrowie i życie dzieci, ale także o bezpieczeństwo osób z obniżoną odpornością.

- Aby dodatkowo zmobilizować rodziców do szczepienia dzieci, proponujemy bardzo konkretne rozwiązania - proponujemy, aby wypłata 500 plus, była uzależniona od spełnienia obowiązku szczepień - powiedziała posłanka Nowoczesnej.

"Warto mobilizować rodziców"

- Osoby, które nie będą szczepić swoich dzieci z innych powodów niż powody medyczne, stracą prawo do pobierania zasiłku 500 plus - mówiła Gasiuk-Pihowicz.

- Jesteśmy przekonani, że jest to rozwiązanie, które będzie dodatkowo mobilizować rodziców do szczepienia dzieci. Niektórzy powiedzą, że jest to dosyć twarde, bezpardonowe rozwiązanie, ale w obliczu grożącego nam kryzysu dotyczącego szczepienia dzieci, w obliczu grożącego nam kryzysu epidemii, warto mobilizować rodziców różnymi metodami do tego, żeby szczepili swoje dzieci - dodała.

Jak podkreśliła Gasiuk-Pihowicz, podobne rozwiązanie jest znane we Francji czy Australii.

- Nowoczesna popiera także obywatelski projekt ustawy, które warunkuje przyjęcie dziecka do publicznego żłobka, przedszkola od wyszczepienia dziecka na wszystkie szczepienia obowiązkowe - powiedziała posłanka Nowoczesnej.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (7)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
DC707
Ten pomysł to próba wycofania się z 500+ czy kolejna próba ataku na wolność inaczej szantaż, ciezko znaleźć jakieś powiązanie wspólne by łączyć te dwie sprawy.
 • 0
 • 1
 • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane